HZDS kritizuje STV
BRATISLAVA. Republikové politické grémium HZDS je pohoršené, že Slovenská televízia zrušila spoluprácu so Stanislavom Háberom, ktorý minulý týždeň moderoval reláciu Sféry dôverné. Ukončiť s ním spoluprácu pre to, že pred 12 rokmi pracoval ako hovorca HZDS, považuje za diskriminačné.(sita, r)
Súdna rada má nových členov
BRATISLAVA. Prezident Ivan Gašparovič vymenoval za členov Súdnej rady Máriu Bujňákovú, Helenu Kožikovú a Danielu Švecovú. Rada mala prvý raz od poslednej voľby jej členov zasadať 10. septembra. Desiati členovia však nesúhlasili s tým, aby sa zasadalo bez troch, ktorí ešte chýbali. (sita, r)
Kremničania sa prú s ministerstvom
BRATISLAVA. Občianske združenie Kremnica nad zlato tvrdí, že zavedenie vecného bremena, ktoré ministerstvo hospodárstva „prepašovalo“ do návrhu zákona, by mohlo ožobráčiť občanov. Ťažobná spoločnosť by mohla napríklad obísť podmienku, že vyvlastňovať možno len vo verejnom záujme. Tvrdí, že ministerstvo podlieha geologicko-banskej loby.
Hovorca rezortu Branislav Zvara povedal, že na všeobecné obvinenie sa ani nedá reagovať.
Autor: R