ktorá je mužského pohlavia, stala ikonou gayov. Nosí totiž kabelku.
Práve to jej otvorilo cestu do sveta serióznych médií. Začala to CNN, ktorá si Tinkyho všimla v decembri 1997. O rok neskôr na „magickú tašku“ upozornili aj Newsweek či New York Times. A potom to prišlo. Tinkyho, postavičku, ktorá sa pohybuje a rozpráva ako batoľa, si v roku 1999 zobral na mušku nedávno zosnulý evanjelický kazateľ ťažkého kalibru – Jerry Falwell. Obvinil ho, že je homosexuál.
Argumenty? Fialová je farba príznačná pre gayov, navyše Tinky nosí kabelku a na hlave má anténku v tvare trojuholníka, čo sa rovnako viaže k symbolom homosexuality. To dostalo Tinkyho až do kultového seriálu Simpsonovci. Homer, prezlečený za Teletubbieho v jednej časti zabáva Maggie. „Som čistý chlap, v prípade, že si počula niečo iné,“ utrúsi ironicky. K desiatemu výročiu na obrazovkách si pre Tinkyho pripravili darček Poliaci. Chýry o Tinkyho povesti sa totiž dostali do uší riaditeľke poľského úradu na ochranu práv detí. Ewu Sowinskú, ktorá chcela „gaya“ Tinkyho v Poľsku zakázať, našťastie zastavil predseda parlamentu Ludwik Dorn.
Tak ako da Vinci netušil, že jeho obraz Poslednej večere inšpiruje Dana Browna k napísaniu kontroverzného bestselleru, ani učiteľka Anne Woodová nerátala s tým, akú búrku postavička z jej seriálu vyvolá. Za obomi prípadmi je obyčajný symbol trojuholníka. Z Krista urobil ženáča a z nevinnej detskej postavičky homosexuála. „Preboha, ľudia, je to rozprávka pre deti!,“ reagoval hovorca držiteľa licencie Steve Rice.