Briti sú národ špiónov
Briti sú národ špiónov: hrabú sa v esemeskách svojich partnerov, odpočúvajú ich telefonické hovory a svojich milovaných dokonca špehujú prostredníctvom webových kamier alebo satelitných navigačných systémov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra UK Undercover Survey. K čítaniu sms správ partnera sa priznala viac ako polovica opýtaných ľudí, až 53 percent. K tejto činnosti sa uchyľuje 77 percent ľudí vo veku 25 až 34 rokov. Druhou najpopulárnejšou metódou, ako sa napríklad uistiť o vernosti blízkej osoby, je otváranie e-mailovej pošty. Tomu sa venuje 42 percent respondentov. Tretím najobľúbenejším spôsobom "previerky" je prehľadávanie vreciek (39 percent), čomu kraľujú ženy. Muži naopak dávajú prednosť tajnému čítaniu partnerkinho diára. Tretina respondentov uviedla, že odpočúva telefonickú konverzáciu svojich náprotivníkov. Malé percento ľudí priznalo, že si ich dokonca nahráva. Odpočúvaniu sa venujú najmä ľudia nad 55 rokov. Osoby z tejto vekovej kategórie sa tiež priznali k špehovaniu pomocou webových kamier a satelitného navigačného systému. Len jedna z desiatich osôb uviedla, že svojho partnera sleduje osobne.
Libanonská banka požičia aj na plastického chirurga
Libanonská Prvá národná banka je ochotná pomôcť svojim klientom ku kráse systémom pôžičiek, z ktorých môžu byť uhradené plastické operácie a vyrovnanie chrupu. Banka tak podľa svojej internetovej stránky reaguje na rastúci dopyt po týchto službách.
Klient ju môže požiadať o 1000 až 5000 dolárov a podľa sloganu banky ho čaká "život, aký si vždy prial". Ľudí, ktorí majú záujem o kozmetický chirurgický zákrok, stále pribúda. "Pre banku sa tým otvárajú nové horizonty," povedal manažér banky George Nasr. Denne sa na podmienky pôžičky pýta 200 záujemcov. "Sme národ ľudí, ktorí chcú vyzerať čo najlepšie. Niektorí sa tejto pôžičky chytajú ako záchranného člna," dodal Nasr.
Špeciálne sanitky pre obéznych AustrálčanovStrmý nárast počtu obéznych ľudí v Austrálii núti tamojšie zdravotnícke služby, aby pristúpili k prestavbe vozidiel rýchlej pomoci. Dimenzia sanitiek a ich vybavenie prešli úpravou, aby zodpovedali transportu pacientov s nadmernou hmotnosťou.
Podľa posledných štúdií sa v Austrálii trpí nadváhou alebo obezitou 67 percent mužov a viac než polovica ženskej populácie vo veku nad 25 rokov. Zväčšené a zosilenené kreslá pre vozičkárov či hydraulické plošiny sú súčasťou vybavenia zdravotníckeho parku štátu Nový Južný Wales už niekoľko rokov a od roku 2004 sa počet prípadov ich použitia zdvojnásobil. Do vozov sú taktiež inštalované nosidlá so zvýšenou nosnosťou až 220 kilogramov.
Austrálski lekári sa s pacientmi trpiacimi obezitou alebo nadváhou stretávajú stále častejšie a nezriedka vznikajú kuriózne situácie. Nedávno v Sydney pomáhalo 16 ľudí s prevozom asi 400 kilogramov vážiaceho muža, ktorý si doma zlomil nohu. Záchranári údajne museli vybúrať časť jeho obydlia, aby zraneného dostali von.
Najstarší záhradník ide v 104 rokoch do dôchodku
Najstarší záhradník vo Veľkej Británii, ktorý má úctyhodných 104 rokov, uznal, že je načase skončiť s tvrdou drinou. Donútila ho k tomu artróza kolien.
"Každých desať minút si musím sadnúť," povedal záhradník Jim Webber a dodal, že v takomto stave už zákazníkom svoje služby ponúkať nemôže. O svoju zeleninovú záhradu sa však chce starať ďalej. To, čo vypestuje, sám je a prilepšuje si tak i v penzii. Webber sa záhradníčením živí od svojich 11 rokov. Tvrdí, že si nikdy nezobral dovolenku. Zato whisky, tú si občas dal rád. Recept na dlhovekosť vitálneho britského záhradníka znie takto: "Intenzívne sa venujte tomu, čo robíte, veľa sa o to zaujímajte a doprajte si veľa jedla a pitia."
Nedívajte sa šimpanzom do očí
Ceduľa pri výbehu opíc v zoologickej záhrade v belgických Antverpách žiada návštevníkov, aby sa šimpanzom nedívali do očí. Podľa vedenia zoo sa táto prosba týka najmä samca menom Cheetah, ktorý bol vychovaný medzi ľuďmi, a je preto " zvlášť otvorený ľudskému kontaktu". Šimpanz sa teraz potrebuje naučiť žiť medzi príslušníkmi svojho živočíšneho druhu. Chovatelia chcú, aby sa Cheetah začlenil do skupiny, ktorá zahŕňa sedem ďalších opíc. Kontakty s ľuďmi však jeho sociálnu integráciu spomaľujú a izolujú ho od ostatných. "Keď sa s vami zviera pokúsi nadviazať očný kontakt, pozerajte sa inde alebo ustúpte o krok. Niektorých jedincov zaujímajú návštevníci viac ako iní príslušníci ich druhu," píše na paneli pri opičom výbehu.
Pink je sexi vďaka vínu
Britská speváčka Pink vraj vďačí za svoj dobrý vzhľad pravidelnému behaniu, cvičeniu jogy - a pitiu vína.
Sexi rebelka si vytvorila svoj vlastný program na udržanie fyzickej a psychickej kondície a zahrnula doň veci, ktoré sú podľa nej zdraviu najviac prospešné. Pink každý deň behá a medituje, no myslí si, že skutočným tajomstvom, prečo tak dobre vyzerá, je jej láska k vínu. "Denne hodinu behám, hodinu cvičím jogu a hlavne pijem veľa vína - a myslím, že práve to najviac pomáha, fakt si to myslím," hovorí speváčka. Okrem toho práve prestala fajčiť a chce sa sústrediť už len na zdravý životný štýl.
Koniec kravát, je tu čínsky golier
Nebaví vás večne sa v práci škrtiť v kravate, páni? Vyskúšajte taký typ odevu, aký nosil čínsky vodca Mao Ce-tung a ďalší komunistickí pohlavári.
"Spoločnosť pre mandarínske goliere", ktorá patrí pod módnu značku Šanghaj Tchang, chce mužov na Západe "oslobodiť" od kravaty a tamojšiu pánsku módu obohatiť o čínsky stojačik. Aj keď to vyzerá, že hlavným účelom spoločnosti je pritiahnuť pozornosť médií, firma Šanghaj Tchang vyrábajúca oblečenie v čínskom štýle tvrdí, že jej nejde o nič iné než o propagáciu čínskej kultúry vo svete. "Čína má veľmi bohatú kultúru a dnes i veľmi silnú ekonomiku," hovorí zástupca firmy. Čína sa tak podľa neho snaží odkázať svetu, že nie je len továrňou, kde sa oblečenie vyrába, ale že to so svojou tvorbou môže niekam dotiahnuť aj na módnej scéne. Pre členov klubu, kam sa dá dostať len na pozvánky, bude firma šiť oblečenie na mieru. Do tejto elitnej spoločnosti vraj vstúpil už vychýrený francúzsky kuchár Pierre Gagnaire či legendárny britský atlét Linford Christie.