Sirvoň: Senický divák je právom náročný

Zo štyroch domácich výkonnostných cieľov v tejto sezóne splnili senické volejbalistky tri.

SENICA, BRATISLAVA. V stredu získala Senica tretí titul v slovenskej extralige v rade za sebou, predtým obhájila víťazstvo v Stredoeurópskej lige a stala sa víťazom Slovenského pohára. Len v Česko-Slovenskom pohári skončila na 3. mieste. V Top Teams Cupe bola španielska Murcia, neskorší víťaz súťaže, nad jej sily.

Špecifická sezóna

Senica i bratislavská Slávia po prvý raz nehrali domácu súťaž, štartovali v Stredoeurópskej lige (tímy zo Slovinska, Chorvátska a Rakúska) a do slovenskej extraligy vstúpili oba kolektívy až v play off. Bola to špecifická sezóna. „Boli obdobia, keď sme iba trénovali a vtedy je ťažko hľadať motiváciu, stupňovať výkonnosť. Uvidíme, aký model bude ďalej platiť. Vieme, že slovenské družstvá tlačia na to, aby sa s nami mohli stretávať,“ začal svoje hodnotenie sezóny tréner Vladimír Sirvoň, ktorý Senicu vedie už tretiu sezónu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Legionárky a ich budúcnosť

Prvé legionárky klub angažoval pred troma rokmi. Teraz boli v kádri dve Brazílčanky, Srbka a Češka, s nimi osem slovenských hráčok. „Ich výkonnosť ide stále hore. Pevne verím, že väčšina z nich sa časom bude objavovať aj v slovenskej reprezentácii. Ako sa zlepšujú, máme tendenciu zužovať počet legionárok. Tým súčasným sa končia ročné zmluvy, máme záujem, aby jedna–dve ostali.“

Po tom čo Senica začala dominovať slovenskému ženskému volejbalu, nachádzalo si po dva roky cestu do haly veľa divákov. V tejto sezóne ich počet klesal. „Náš divák je náročný. Možno ho sklamali prehry so španielskou Mur­ciou, ale možno ani nedocenil jej špičkovú európsku kvalitu. Nie je to výhovorka, z Top ­Teams Cupu sme vypadli, divák má plné právo povedať si, že už nepríde,“ myslí si Sirvoň.

SkryťVypnúť reklamu

Tréner alebo funkcionár

Už vlani senický tréner uvažoval o tom, že by radšej pracoval pre klub ako manažér či športový riaditeľ. Po ďalšej úspešnej sezóne je na mieste podobná otázka. Ostáva, alebo sa stiahne do úzadia? „Uvidím, je to otvorené a problém má dve roviny. Ak bude klub rovnako silný ako v tejto sezóne, a budú v ňom legionárky, rád by som odovzdal svoju pozíciu niekomu inému. Ale ak sa rozhodneme, že vytvoríme čisto slovenský káder, nebolo by fér, aby som utekal z boja. Aby si ľudia hovorili, že trénujem len vtedy, keď mi nakúpia zahraničné hráčky. Nebojím sa pracovať aj s mladým slovenským kádrom.“

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 735
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 669
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 735
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 697
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 684
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 260
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 217
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 296
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu