„Prepustite Sloba“, „Zatknite ma, aj ja som Slobodan“, oznamovali v Belehrade transparenty prevažne starších demonštrantov. Tí označovali predstaviteľov súčasnej vlády za žoldnierov NATO, zradcov a fašistov.
Zhromaždenie priaznivcov Miloševiča bolo druhým od jeho zadržania, na protestnej akcii však bol len zlomok prítomných v porovnaní s masovými zhromaždeniami počas vlády predchádzajúceho režimu, keď Miloševiča oslavovali desaťtisícové davy pozvážané autobusmi z celej krajiny.
Na rozdiel od Miloševiča bývalý bosnianskosrbský prezident Radovan Karadžič je stále na slobode. Karadžič včera pre nezávislý denník Danas vyhlásil, že si prisahal, že nikdy nepôjde do väzenia. Denník Danas napísal, že Karadžič, ktorý sa skrýva na neznámom mieste, dokončuje svoju autobiografiu Radovan a Srbsko. „Kniha sa stane bestsellerom a som si istý, že budem ešte navrhnutý na Nobelovu cenu,“ vyhlásil Karadžič. Kniha by podľa neho mala vniesť nové svetlo do úlohy Miloševiča, ktorý najskôr podporoval bosnianskych Srbov v ich boji za srbský štát, ale potom sa od nich dištancoval.
Medzinárodný tribunál pre bývalú Juhosláviu chce v Bosne súdiť 38 ľudí a hlavne Karadžiča. USA ponúkli odmenu päť miliónov dolárov za informácie vedúce k zadržaniu Karadžiča a bývalého veliteľa bosnianskosrbskej armády Ratka Mladiča.
(tasr, čtk)
Čo s Miloševičom – námet pre expertov aj laikov
Miloševič riadi stranu aj z väzenia