Tituly patria Nemcom a Maďarkám

BELEHRAD. Nemeckí stolní tenisti sa stali v Belehrade po prvý raz v histórii majstrami Európy, keď vo finále súťaže družstiev na 26. kontinentálnom šampionáte zdolali Chorvátsko hladko 3:0. Nemci dosiaľ v boji o európske zlato päťkrát neuspeli. O body ..

BELEHRAD. Nemeckí stolní tenisti sa stali v Belehrade po prvý raz v histórii majstrami Európy, keď vo finále súťaže družstiev na 26. kontinentálnom šampionáte zdolali Chorvátsko hladko 3:0. Nemci dosiaľ v boji o európske zlato päťkrát neuspeli. O body pre Nemcov sa postaral štvrtý hráč svetového rebríčka Timo Boll, majster Európy zo Záhrebu 2002, 18-ročný debutant Dmitrij Ovčarov, rodák z Ukrajiny, a trojka Christian Süss. Nemecko strieda na tróne Dánsko. Slovenskí stolní tenisti obsadili v súťaži družstiev konečné 15. miesto a opúšťajú elitnú Premier Division spolu s Českom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Titul v súťaži ženských družstiev si vybojovali Maďarky, ktoré si vo finále poradili s Ruskom hladko 3:0. Maďarky získali zlato po siedmich rokoch. O body pre maďarské farby sa postarala Potová, ktorá zdolala ruskú jednotku Ganinovú, maďarská jednotka Tóthová po päťsetovom triumfe nad Kotichinovou a Lovásová, ktorá v dramatickom dueli tímových trojok zdolala Palinovú 3:2.

Slovenským reprezentantkám sa bez zranenej jednotky Ódorovej nepodarilo vybojovať návrat medzi 16-člennú elitu. (tasr, sita)

Finále -muži: Chorvátsko - Nemecko 0:3, Primorac - Boll 0:3 (-8, -7, -12), Tan - Ovčarov 2:3 (-8, 4, -8, 6, -5), Tošič - Süss 2:3 (8, -7, 13, -9, -8). Ženy: ářčáářMaďarsko - Rusko 3:0, Potová - Ganinová 3:0 (8, 8, 6), Tóthová - Kotichinová 3:2 (6, -6, 7, -6, 8), Lovásová - Palinová 3:2 (-9, 6, 7, -7, 9).

SkryťVypnúť reklamu

Mix, 1. kolo: Šereda, Kmotorková (SR) - Djukič, Zonjičová (SČH) 3:0, Illáš, Balážová (SR)- Carneros, Dvoraková (Šp.) 3:2.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  2. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  3. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  4. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  5. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  7. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  8. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  1. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  2. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  3. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  4. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  5. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  6. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  7. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 14 336
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 11 934
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 7 635
  4. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 4 248
  5. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 991
  6. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 2 734
  7. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 2 624
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 2 610
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu