Česi po afére, hostia cítia šancu

BRATISLAVA. Po afére s prostitútkami nastúpia futbalisti Česka dnes v Liberci proti Cypru. Pondelkový a včerajší tréning sa uskutočnil za zatvorenými dverami. Po prehre s Nemeckom si Česi nemôžu dovoliť zaváhať, inak sa vraj fanúšikovskej i mediálnej zlob

e nevyhnú.

„Samozrejme, že momentálne nie sme naladení veľmi pozitívne. Chceme sa však na Cyprus zodpovedne pripraviť. Uvidíme, či nás to, čo sa stalo, nejakým spôsobom ovplyvnilo. Verím, že vybojujeme tri body,“ poznamenala brankárska opora českej reprezentácie a anglického veľkoklubu FC Chelsea Petr Čech.

Tréner Karel Brückner bol po nevydarenej sobote v paľbe kritiky, stále sa však spolieha na silu svojho mužstva. Vie, že pre virózu stále nemôže počítať so službami útočníka Austrie Viedeň Davida Lafatu, o možných zmenách v zostave rozprával ešte pred sobotňajším ponocovaním: „Urobíme zmeny. Nasadíme hráčov, ktorí budú mať viac síl. Musíme súperovi vnútiť náš štýl, pretože s Nemeckom sa hralo podľa jeho nôt.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Brückner vyhlásil: „Prehru s Nemeckom nepovažujem za stratu. To bol totiž zápas, v ktorom sme neuspeli úplne zaslúžene. Súper bol výnimočný a prevýšil nás vo všetkom. Treba však povedať, že sme im toho veľa dovolili. Stratili sme prestíž a kredit. Je tu streda a duel s Cyprom. Počkajme si na koniec kvalifikácie.“

Cyperčania prileteli do Prahy netradične už v nedeľu. Do českej metropoly zamierilo 20 futbalistov. „Máme zranených niektorých kľúčových hráčov a je priskoro na to, aby sme vedeli, či napokon budú fit,“ konštatoval kouč, ktorý sa musí zaobísť bez brankára Michaela Morphisa. Ten videl v sobotu červenú kartu.

Na druhej strane je v stredu pripravený nastúpiť kapitán cyperského národného mužstva a hráč gréckeho Olympiakosu Pireus Ioannis Okkas, ktorý absentoval proti Slovákom pre dve žlté karty.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 719
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 676
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 736
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 701
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 693
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 263
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 221
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 299
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu