ť iba potvrdila mierne negatívny trend uplynulého obdobia, keď vzrástla na hodnotu 4,3 %. Euro sa tak vrátilo opätovne k rannej úrovni 0,9020 USD/1 EUR, ktorú opätovne neprekonalo.
Pozornosť sa preto sústredila na Wall Street, kde sa podľa všetkého začínajú objavovať špekulácie o tom, že Federálny rezervný systém bude nútený opätovne znížiť úrokové sadzby na jednom zo svojich ďalších zasadnutí. Neskôr akciové indexy opätovne začali v červených číslach, keď Dow Jones Industrial Average oslabil o viac ako 120 bodov hneď v úvode obchodného dňa a technologický Nasdaq klesol o 50 bodov.
Japonský jen sa dostal pod dva rôzne vplyvy. Jedným z nich bolo zverejnenie záchranného balíčka, ktorý by mal stimulovať a stabilizovať predovšetkým japonský bankový sektor. Ďalšou udalosťou boli správy o tom, že japonský premiér naznačil svoju vôľu odstúpiť a umožniť tak novému lídrovi momentálne vládnucej Liberálnodemokratickej strany uchádzať sa o podporu voličov a zachrániť tak dosť negatívny image tejto strany. Japonský jen po rannej úrovni 125,40 JPY/1 USD posilnil neskôr na hodnotu 124,10 JPY/1 USD a voči euru z rannej 113,20 JPY/1 EUR atakoval 111,20 JPY/1 EUR, avšak neskôr po odrazení sa z tejto úrovne dosiahol k úrovni 112,20 JPY/1 USD.
BRANISLAV MATUŠEK(Autor je dílerom ING Bank)