Pondelok. Indická armáda začala veľké upratovanie na himalájskom ľadovci Siačen medzi Indiou a Pakistanom. Najvyššie bojisko sveta
leží v Kašmíre vo výške 5400 až 6600 metrov. Po vojakoch tam zostali obaly od potravín, prázdne nábojnice, ľudské výkaly, igelitové fólie, plechovky či kanistre.
Utorok. Europoslanci zrušili po šiestich týždňoch zákaz fajčenia v parlamentných budovách v Bruseli a Štrasburgu. Nariadenie mnohí nerešpektovali. Európska komisia nedávno začala celoeurópsky boj s fajčením s cieľom zakázať ho na všetkých verejných miestach.
Streda. Iránsky politik Alí Akbar Velejátí uznal genocídu Židov počas druhej svetovej vojny. Poradca duchovného a politického vodcu ajatolláha Alího Chameneího na otázku, či je genocída historickou skutočnosťou, odpovedal: „ Áno, ale nesúhlasíme s tým, aby bola využívaná na ospravedlňovanie útlaku Palestínčanov.“
Štvrtok. Britská vláda dala anglickým radniciam 30 miliónov libier, aby platili úradníkom, ktorí sa zaškolia na kontroly dodržiavania zákazu fajčenia v baroch a reštauráciách a na verejných miestach. Zákaz začne v Anglicku platiť od 1. júla.
Piatok. Poľský arcibiskup Józef Michalik, ktorý vedie biskupskú konferenciu, sa očistil od obvinenia, že ho komunistická tajná polícia registrovala ako tajného spolupracovníka. Michalik po obvinení nechal o sebe hneď zverejniť všetky dokumenty. Vedomú spoluprácu ani jeden z nich nepreukázal.
Sobota. Rakúske úrady údajne schválili vývoz 30-tisíc pištolí do Iránu. Americkí a britskí vojaci v Iraku našli pred niekoľkými dňami u povstalcov asi 100 ostreľovacích pušiek rakúskej výroby, ktoré pred dvoma rokmi Rakúsko napriek protestom USA vyviezlo do Iránu.
Nedeľa. Nový turkménsky prezident Gurbangulij Berdymuchamedov vyhlásil, že sa nebude ponáhľať s reformou režimu, ktorý zaviedol jeho autoritársky predchodca Saparmurat Nijazov. Demokraciu označil za „krehkú podstatu“, ktorú nie je možné vnucovať zvonka.