Už ani nevedia, čo je to víťazstvo

Prvá futbalová streda medzištátnych stretnutí roka pútala dvoma zápasmi mužstiev svetovej špičky. V oboch vyhrali hostia zhodne 1:0 – Španieli v Anglicku, Argentínčania vo Francúzsku.

Franck Ribéry sa snaží zastaviť Javiera Zanettiho. Vzadu je Patrick Vieira. Z priateľského stretnutia v Paríži Francúzsko – Argentína 0:1.Franck Ribéry sa snaží zastaviť Javiera Zanettiho. Vzadu je Patrick Vieira. Z priateľského stretnutia v Paríži Francúzsko – Argentína 0:1. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Španieli sa síce v kvalifikácii trápia, Anglicko však v Manchestri zdolali. O víťazstve rozhodol Barcelončan Iniesta, ktorý striedal v 55. minúte Angula. O sedem minút strelou z diaľky prekonal Fostera.

„Dal som prvý gól v reprezentácii, čo je veľká vec. Išlo o prí­pravný zápas, ale Anglicko je veľký súper,“cituje denník Marca 22–ročného mladíka.

Ostrieľaný tréner Luis Aragonés (67 rokov) si zrejme zachránil trénerské miesto, lebo po kvalifikačných neúspechoch volali fanúšikovia po jeho odvolaní.

„Hrali sme technickejšie a s nápadom. Domáci boli chladní,“ povedal Aragonés.

Španieli nevyhrali v Anglicku od roku 1981, domáci už vo štvrtom zápase za sebou. Tréner Steve McLaren, ktorý urobil v tíme korektúry a striedal hráča za hráčom, s Aragonésom súhlasil.

„Nezmohli sme sa ani na jednu prekvapujúcu akciu. Už štvrtý zápas hráme to isté. Hráčom som rozhodne nepripravil taktiku nudnej hry,“ povedal domáci kouč. Angličanov Old Trafford vypískal.

O prehre Francúzov s Argentínčanmi na tráve parížskeho Stade de France rozhodol už v 15. minút Javier Saviola. Medzikontinentálny šláger sledovalo rekordných 79 862 divákov.

Zápas bol pamätný pre argentínskeho obrancu španielskej Valencie Roberta Ayalu. Hral 107. medzištátny zápas, čo je rekordný počet v krajine dvojnásobných majstrov sveta.

Rusi s holandským koučom Guusom Hiddinkom si urobili hanbu. Nezvládli druhý polčas, v ktorom im dali domáci štyri góly.

Po prestávke hrali Holanďanie pestrý kombinačný futbal, ktorý im na MS 2006 nevychádzal.