Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky
PREDSTAVUJEME

Nová reality šou - na opustenom ostrove

Slovenské celebrity prevezú koncom januára na ostrovy. Presnejšie na Filipíny. Je to jedna z najdrahších dovoleniek, akú zažili. Celý stomiliónový súťažný špás s názvom Celebrity Camp zatiahne televízia JOJ, ale v tom nie je nijaký problém. Nie sú to ani koncesionárske poplatky, ani dane necelebrít. Jediným problémom je to, že na Slovensku skutočné celebrity neexistujú. Napriek tomu ich jojka našla, a to dokonca 26.

Vysvetlenia sú hneď dve. Po prvé: platí obľúbený Stalinov výrok, že nie je umenie nájsť v tmavej izbe čierneho kocúra, umenie je nájsť ho, keď tam nie je. Po druhé: celebrity na Slovensku sú, ale sú také skromné a utiahnuté, že o nich nevieme. No, a v takom prípade označenie celebrity pokrivkáva minimálne na jednu nohu tak, ako nedávno pri pokuse o ľadovú hviezdu - speváčka Eva Máziková (57).

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver úvodu dve dobré a dve zlé správy pre Slovensko. Najskôr veľmi dobrá. Mojsejovci nepôjdu na Filipíny. Znamená to, že aj napriek našim špecifikám nie všetci Slováci sú celebrity. Relatívne dobrou správou je to, že Ibrahim Maiga sa za celebritu nepovažuje. Treba dodať, že nie je rodený Slovák!

Zlé správy. Nadpremiér Robert Fico so svojím establišmentom a koaličnou radou na opustený ostrov nejdú. Aj keby išli, všetky celebrity nám po mesiaci vrátia. Chvíľami abstinujúci exposlanec HZDS Ján Cuper na Filipíny ide. Vraj chce, aby ľudia na neho nezabudli. Nezabudli by ani bez campu!


Ex

Televízia donedávna dôsledne tajila mená naverbovaných dovolenkárov za "neštandardne nízke honoráre" a doteraz tají detaily projektu. Niečo však napriek tomu presiaklo na verejnosť. Dva tímy budú v 50-stupňových horúčavách ostrova Sangat súťažiť v adrenalínových, ale aj vedomostných disciplínach (škoda tých Mojsejovcov).

Skryť Vypnúť reklamu

Pravidlá sú neúprosné. Takmer každý deň niekto zo súťaže vypadne a príde o záverečnú, vraj zaujímavú výhru. Nikto presne nevie, čo je to "zaujímavá" výhra, ale hovorí sa o viac ako milióne na prilepšenie. Všetky celebrity zhodne a skromne tvrdia, že im o výhru nejde. Vraj nádherná príroda, spoznávanie exotických krajín, adrenalín a tak...

Keby ste náhodou ešte nevedeli, koho budete v Celebrity Campe vidieť, ponúkame náhodný výber. Najstaršia je speváčka Eva Máziková a pravdepodobne najmladší tanečník Johny Mečoch z Miliónového tanca. Máziková chce okrem seba otestovať aj nohu, ktorú si poranila pri šou Hviezdy na ľade. Pôvodne chcela zobrať na ostrov aj manžela, ale neskôr to dajako nevyšlo. Johny Mečoch hľadá adrenalín a jemu sa to dosť dá aj veriť.

Skryť Vypnúť reklamu

Takmer zabudnutý spevák Paľo Drapák si do campu berie pre istotu aj manželku Žanet. Pre obidvoch je to dobrodružstvo, ale pravdepodobne tak ako pre viacerých najmä šanca dostať sa po dlhšom čase znovu pred kamery.

Ak o celebritách z oblasti šoubiznisu ktosi vyhlásil, že sú skôr „ex" ako „in", o politikoch, ktorí sa chystajú na Filipíny, to platí dvojnásobne. Exposlanec Ján Cuper, najznámejší azda z mierne alkoholického televízneho spravodajského šotu, sa na predstavovačke neobjavil. Zostáva len veriť, že sa pripravoval v soláriu. Motiváciou známeho sociálneho inžiniera, exministra Ľudovíta Kaníka pravdepodobne naozaj nie je adrenalín, skôr neprekonateľná túžba znovu vystupovať v reality šou. Sám tvrdí, že najsledovanejšou reality šou bola politika, z ktorej ho jeho vlastní vyhodili. Treba dodať, že v Celebrity Campe môže očakávať rovnaký scenár.

Skryť Vypnúť reklamu

Na Filipínach nemôže chýbať ani pekná blond exposlankyňa, dnes už podnikateľka Zuzana Plháková. Inak, na Filipínach bude pravdepodobne najviac blondín a Zuzán na štvorcový meter v histórii krajiny. Okrem iných aj exučiteľka erotiky Zuzana Belohorcová a exmoderátorka Zuzana Hajdu.

Keď už sme pri politike, na Filipíny smeruje aj niekdajší Ficov priateľ a terajší manžel europoslankyne Moniky Beňovej Fedor Flašík. Priznal, že manželka nie je nadšená jeho novou aktivitou, ale Flašíkom nie je nadšený ani premiér, takže nič nové.


Na Filipíny z Donovál

Kým sa celebrity dostanú na exotické Filipíny, museli si najprv vyskúšať úvodné filmovanie a exotiku chladných Donovál. Pôvodne to mala byť zasnežená krajina, zo zámeru však pre počasie zostal iba pás snehu a množstvo mladých komparzistov. Keby ste nevedeli, prečo pri podobných šou davy tak nadšene tlieskajú a hystericky kričia, aj keď na to nie je dôvod, všetko je inak.

Skryť Vypnúť reklamu

Komparz stojí na prázdnom kopci bez celebrít a na povel štábu sa začínajú ovácie. Ak sú slabé, potlesk a nadšenie imitujú dovtedy, kým to nie je ono. Potom kameramani nakrútia celebrity na snehových vznášadlách, ako to bolo na Donovaloch, všetko sa zmixuje a je to.

Aby sme boli spravodliví, komparz tlieskal aj pri ostrých jazdách na vznášadlách, čo vôbec nie je jednoduché. Exmoderátorka Zuzana Hajdu zrolovala niekoľkých komparzistov, Zora Czoborová ohrozovala oheň a exposlankyňa Zuzana Plháková zabudla vznášadlo na konci zastaviť. Oproti problémom, ktorými sa zaoberá pred odchodom na Filipíny vlasový stylista našich hviezd Paviel Rochnyak, to však nie je nič. Rochnyak vraj zatiaľ nevie, ako zvládne nahotu v plavkách. Žeby skúsil plavky s dlhými rukávmi?

Skryť Vypnúť reklamu

Filipínske horúčavy by, naopak, nemali robiť problémy Exafričanovi Ibrahimovi Maigovi, aj keď, ako sám hovorí, takmer po dvadsaťročnom pobyte na Slovensku bude mať problémy s horúcim slnkom aj on. Herec Marek Ťapák to zoficializoval, keď so smiechom vyhlásil, že "aj černoch môže dostať úpal"!

Adrenalínová šou Celebrity Camp by mala byť jedným z najnákladnejších televíznych projektov v poslednom období. Zostáva len veriť, že priama úmera stále platí aj na Slovensku. Kto chce, uvidí, kto nie, má ovládač.

 

Účastníci zájazdu: Štefan Maixner, Ivana Christová, Žanet Drapáková, Johny Mečoch, Karol Csino, Zuzana Belohorcová, Zuzana Hajdu, Silvia Šuvadová, Janko Lehotský, Karol Kučera, Fedor Flašík, Ľudovít Kaník, Natália Valachová, Paľo Drapák, Aneta Parišková, Ibrahim Maiga, Miro Noga, Robo Beňo, Zora Czoborová, Braňo Ondruš, Eva Máziková, Paviel Rochnyak, Zuzana Plháková, Danica Jurčová, Marek Ťapák

 

 

Povedali...

 • Televízny moderátor Braňo Ondruš: "Sľúbili mi, že to bude dobrodružstvo. Mám takú prácu, kde toho veľa nezažijem, tak som si povedal, že to vyskúšam. O projekte neviem takmer nič, takže nemám strach. Budem ho mať až potom, keď sa dozviem, aké disciplíny budeme musieť absolvovať. Z konkrétnych ľudí nemám obavy. Napríklad Ibi Maiga je zábavný. Najväčšou otázkou , ako budeme vychádzať, je Ľudovít Kaník, vzhľadom na to, čo sme o ňom porozprávali."

 

Skryť Vypnúť reklamu
 • Spevák Paľo Drapák s manželkou Žanet: "Dobrodružstvá zbožňujeme. Je to nová skúsenosť a ešte sme tam neboli. Netreba mať strach, ak tak jedine o rodinu."

 

 • Fedor Flašík: "Neočakávam od toho nič mimoriadne, možno zasúťaženie. Dúfam, že to bude dostatočne adrenalínové. Nahovorili ma priatelia. Absolútne netuším, o čo tam ide. Môže sa to skončiť aj tak, že to nezvládnem. Nevydržím 18 minút pod vodou, nepremôžem žraloka, to je jasné. Beriem to ako pubertálnu chlapčenskú výzvu. My muži sa radi hráme. Monika? Nebola, samozrejme, nadšená týmto mojím počinom, ale ona je taká fantastická, úžasná, tolerantná a milujem ju... Však uvidím, koľko tam vydržím, môžem byť o pár dní naspäť."

 

Skryť Vypnúť reklamu
 • Speváčka Eva Máziková: "Je to možno posledná šanca, na ktorú sa odvážim. Po zranení, ktoré sa mi stalo vo Hviezdach na ľade, to musím dokázať aj mojej nohe. Aj moju nohu musím trochu vyvenčiť. Psychicky náročné? Som veľmi pozitívny človek. Nemyslím si, že by moja psychika zlyhala. Strach? Bojím sa o hygienu. Nerada by som sa stretla s hadom alebo škorpiónom, i keď ja som škorpiónka. Možno si ten škorpión povie, pozor škorpiónka zo Slovenska, bacha na ňu, a ujde. Ak náhodou zlyhám, je to len ľudské."

 

 • Ibrahim Maiga: "Nepovažujem sa za celebritu, som iba známy. Už predtým ma oslovili, aby som išiel do Hviezd na ľade, ale bál som sa. Nie som dobrý korčuliar. Riziko bolo dosť vysoké. Teraz ma pozvali do teplých krajín. Som z Afriky, tak je mi to trochu blízke. Teším sa na teplo a na všetkých ľudí a na zábavu. Strach? Mám strach z úrazov. Budem sa modliť, aby sme sa odtiaľ vrátili živí a zdraví. Je jedno, kto to vyhrá. Tak ako sa u nás hovorí, že dôležité nie je utekať, ale prísť včas. Čo si zoberiem? Na opustený ostrov by som si zobral len jednu vec - svoje bongo. Či niečo tam poviem politikom? Nič im nepoviem. Budem sa správať prirodzene, nech si z toho zoberú lekciu."

 

Skryť Vypnúť reklamu
 • Herec Marek Ťapák: "Na Filipínach som nikdy nebol. Mám rád podobné typy hier, takže je to príjemná obava. Inak obavy nemám. Mám skúsenosť s extrémnejším projektom. V roku 1987 sme točili film na Mount Evereste. Tam som bol 55 dní vo výške viac ako päťtisíc metrov. Toto nemôže byť horšie. Či bude mať Ibi výhodu? Aj černoch môže dostať úpal."

 

 • Podnikateľ, expolitik Ľudovít Kaník: "Je pre mňa provokatívne vyskúšať si život stroskotanca na ostrove. Či to bude ťažšie ako politika? Najsledovanejšou reality šou s najmenej čistými pravidlami je politika, ale porovnať sa to nedá."
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 3. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 4. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 5. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 6. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 7. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
 8. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 9. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 10. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
 2. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
 3. AURES Holdings sa vydáva na západ
 4. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
 5. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 6. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 7. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 9. Reverzné inžinierstvo na FVT
 10. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 49 072
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 19 565
 3. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 14 349
 4. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 10 576
 5. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 9 212
 6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 8 589
 7. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 8 304
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 794
 9. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 6 559
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 5 935
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Milan Lučanský na archívnej snímke.

Za dokument nehlasovali iba traja poslanci.

3 h
Igor Matovič.

Inštitúcie musíme brániť.

7 h
Dnes píše Jaroslav Rumpli

Vari Matovič nemôže útočiť?

Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger.

Vďaka Sputniku akoby sme aspoň čiastočne zabudli na pandémiu.

13 h
Ilustračné foto

Hovorili o tom, čo funguje.

11 h