Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Žilina stráca dych v boji o play off

Štyridsiate druhé kolo hokejovej Slovnaft extraligy dohrajú dnes televíznym šlágrom Zvolen - SlovanBRATISLAVA. Po včerajšom 42. kole stráca obhajca titulu MsHK Žilina na dne tabuľky na dvojicu tímov Skalica - L. Mikuláš sedem bodov a play off sa mu ...

Mladý brankár Branislav Konrád zneškodnil túto šancu Popradčana Martinsa Cipulisa (v strede v bielom) a v Slovnaft extralige pomohol Nitre k druhému víťazstvu za sebou. Akciu sleduje Andrej Kmeč. Zo zápasu Nitra - Poprad 3:1. FOTO PRE SME - MICHAL HORNICMladý brankár Branislav Konrád zneškodnil túto šancu Popradčana Martinsa Cipulisa (v strede v bielom) a v Slovnaft extralige pomohol Nitre k druhému víťazstvu za sebou. Akciu sleduje Andrej Kmeč. Zo zápasu Nitra - Poprad 3:1. FOTO PRE SME - MICHAL HORNIC

Štyridsiate druhé kolo hokejovej Slovnaft extraligy dohrajú dnes televíznym šlágrom Zvolen - SlovanBRATISLAVA. Po včerajšom 42. kole stráca obhajca titulu MsHK Žilina na dne tabuľky na dvojicu tímov Skalica - L. Mikuláš sedem bodov a play off sa mu vzďaľuje.

Majster hlbšie na dne

Žilinčania cestovali na Záhorie bez troch hráčov, ktorí odišli na hosťovanie do konca sezóny - útočník Martin Gálik do Karlových Varov a obranca Dalibor Kusovský s útočníkom Michalom Hreusom do Slovana Bratislava. Oslabený tím bojoval, vo finiši sa pri hre bez brankára snažil o vyrovnávajúci gól, aby si vynútil predĺženie, ale gól najproduktívnejšieho hráča extraligy Reného Školiaka do prázdnej bránky rozhodol o všetkom.

Nitra s posilou v obrane

Nitra sa predstavila s posilou v obrane, švédskym legionárom Tobiasom Abladom. Mužstvo sa opäť mohlo spoľahnúť na mladého brankára Branislava Konráda a vo výbornej atmosfére zdolalo Poprad 3:1. Dnes pricestuje do mesta pod Zoborom lotyšská brankárska legenda Arturs Irbe a ak sa na tréningu ukáže v dobrej forme, mohol by nastúpiť už zajtra v Žiline.

Homér zachránil dva body

V Trenčíne Liptáci s výborným brankárom Martinom Falterom zaskočili domácich, ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času viedli 2:1, ale Peter Húževka "zariadil" predĺženie a obranca Ján Homér v tretej minúte predĺženia zachránil dvojbodové víťazstvo. Pre hostí je to krutý výsledok, odišli s prázdnymi rukami.

Košičania nezaváhali

Skúsené Košice výborne zvládli v Martine poslednú tretinu a po víťazstve 3:1 si udržia pozíciu lídra aj po dnešnej televíznej dohrávke Zvolen - Slovan.

10. Žilina 42 10 2 1 5 24 94:137 34

(Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)