Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Rozbehnutý Inter Miláno láme rekordy

Pozoruhodná séria futbalistov z Milána, ktorí sedemnásťkrát za sebou neprehrali.

MILÁNO. Futbalisti Interu Miláno smerujú za pätnástym titulom. Po 19. kole Serie A sú suverénne na čele a pred AS Rím majú náskok 9 bodov. Vďaka víťazstvu 3:1 u nováčika AC Turín utvorili rekord ligy v počte vyhratých zápasov po sebe.

Bez prehry od 22. októbra

Najväčší súper Interu v boji o titul AS Rím utvoril v minulej sezóne s 11 víťazstvami predchádzajúci rekord. Ten vydržal necelý rok. Inter má neuveriteľnú formu. Z 19 zápasov remizoval v troch a od 22. októbra 2006 sedemnásťkrát za sebou vyhral.

Dva góly Materazziho

Jeho mužstvo viedlo v Turíne od 24. min vďaka Adrianovi. Domáci vyrovnali vlastným gólom Marca Materazziho. Už o minútu vrátil Zlatan Ibrahimovič Interu vedenie a päť minút pred koncom odčinil Materazzi zaváhanie a z penalty stanovil skóre 1:3. „Teraz sa mi darí, ale chcem sa zlepšovať. Oveľa viac ako môj zásah ma teší gól Adriana, ktorý sa vrátil vo veľkej forme. Je jedným z najlep­ších útočníkov na svete,“ povedal pre Sky Italia Ibrahimovič a dodal: „Ani raz sme nemysleli na rekord. Vždy len na naj­bližšie víťazstvo. Teší nás, že sme stále vo forme.“

Užitočný Adriano

S tým súhlasil i Adriano: „Som rád, že som dal gól, ale stále chcem tvrdo pracovať a byť užitočný,“ povedal Brazílčan. Mancini vidí v jeho výkone rezervy. „Hral dobre, ale vie aj lepšie.“ Rozhovoril sa aj o budúcnosti. „Čoskoro sa stretnem s prezidentom Morattim.“

Mancini asi zostane

Pri famóznej bilancii je predĺženie kontraktu otázkou času. Nebyť dvoch prehier v skupine Ligy majstrov, bol by v sezóne neporazený. Vo vyraďovacej fáze LM ho čaká Valencia. V Talianskom pohári vyhral štyrikrát a skóre 10:0 hovorí jasnou rečou.