Postarali sa o ňu Mikuláš, koledy a ľudové zvyky, výstava starožitných vianočných ozdôb, figúrok svätých, hračiek, vianočného prestierania a vôňa pečených klobások i vareného vínka.
Nedostatok snehu prinútil Mikuláša vymeniť sane za iný dopravný prostriedok. Na nádvorie kaštieľa ho priviezol štvorzáprah sibírskych husky zapriahnutý do špeciálneho vozíka. Svätec sladkosťami odmenil deti z folklórneho súboru Železiarik za ich vianočné koledy a veršovanky.
Unikátnym exponátom výstavy, ktorá prezentovala spôsoby zdobenia stromčeka spred sto rokov, bol špeciálny stojan na vianočný stromček zo začiatku minulého storočia. Stojan nielen drží stromček, ale ho aj otáča a mechanizmus vo vnútri vyhráva melódiu známej Tichej noci. „Je to jedinečný kúsok. Máme ho len požičaný. Z výstavy vo Viedni ho priviezol košický klenotník a hodinár Weinrotten,“ vysvetľuje starožitník Karol Linhart.
Burzy starožitností a kuriozít organizuje Linhart už sedem rokov. Tohto roku prišlo do areálu kaštieľa viac ako šesťtisíc návštevníkov. Do Budimíra si už našli cestu aj milovníci krásnych starých vecí z Poľska a Maďarska. „Kedysi fungoval v Košiciach starinársky trh. Patrilo ku zvykom, že sa Košičania v nedeľu vybrali na „ócska piac“, ako ho volali, kde stretli známych, porozprávali sa, kúpili si drobnosť. Chcel som nadviazať na tradíciu. Azda sa mi to podarí,“ hovorí.