Špecializované výstavy takéhoto zamerania doposiaľ na východnom Slovensku chýbali. Potvrdzuje to rastúci záujem nielen laickej, ale najmä odbornej verejnosti aj z ostaných regiónov Slovenska.
Na ploche 1200 metrov štvorcových sa predstavilo 46 vystavovateľov z Čiech, Maďarska a Slovenska. Výstava mala kontraktačno-predajný charakter, a tak na nej nechýbali výrobcovia a distribútori poľovníckych potrieb, optiky či oblečenia pre poľovníkov a lesníkov.
Podľa slov riaditeľa Domu techniky Igora Kozáka, ambíciou organizátorov bolo zároveň prezentovať aj históriu poľovníctva v spojení s lesníctvom ako súčasťami ochrany prírody.
Pripravili preto aj prehliadku umenia v poľovníctve či prezentáciu TANAP-u, približujúcu vysokohorské prírodné prostredie. Exotikou zaváňa expozícia zbierky ázijských chladných zbraní.
Pre odborníkov bol určený bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa venovali otázkam podporných prostriedkov Európskej únie pre lesníctvo, či súčasným problémom zverníc na Slovensku.
Labužníci neodolali návšteve reštaurácie v susedných priestoroch výstaviska, kde boli Dni poľovníckej kuchyne.
Súčasťou 2. ročníka Košickej výstavy nožov a chladných zbraní, ktorá bola zameraná na prezentáciu remeselníkov, bola aj súťaž Cassovia Top Knieves 2006.
Výrobcovia súťažili v kategórii otvorených a zatváracích nožov a historických replík. Zvláštnu kategóriu tvorila súťaž o najostrejší nôž a najmladšieho nožiara.
V kontexte tejto výstavy Slovenské technické múzeum pripravilo prezentáciu 280-ročnej tradície tohto remesla v Košickom kraji. ,,Tak, ako ženy majú rady šperky, pre mužov sú potešením dobré a krásne nože," poznamenala na margo veľkého záujmu najmä mužskej populácie o túto súčasť výstavy jej manažérka Gabriela Oroszová. (tasr)