iť až nový riaditeľ.
V niektorých rekreačných objektoch, ktoré nechceli predať odborári, STV zrejme obnoví prevádzku. Hoci televízia vo vyrovnanom rozpočte na tento rok ráta s výnosmi z predaja nepotrebného majetku za 150 miliónov korún, zatiaľ predala budovy a pozemky za 54,8 milióna korún.
Od začiatku roka STV predala areál v bratislavskej Trnávke za 35,1 milióna korún, sklady vo Vinosadoch za 16,2 milióna a chatu v Limbachu za 3,5 milióna korún. V pláne bol aj Starý mlyn a areál na Rampovej ulici v Košiciach či tri rekreačné zariadenia pri Zemplínskej šírave, v Liptovskom Jáne a Pavčinej Lehote. Cenu tohto majetku Gazdová nezisťovala, keďže sa jeho predaj zastavil.
Chaty v Liptove sa však zrejme ani po príchode nového riaditeľa predávať nebudú, pretože ich chce vedenie televízie čo najskôr sprevádzkovať. Žiadajú to odborári televízie, ktorí proti predaju oboch chát ostro protestovali.
Na ich stavbu a prevádzku si totiž podľa predsedníčky odborov Gabriely Goliášovej nielenže prispievali z prostriedkov sociálneho fondu, ale ich aj zamestnanci televízie pomáhali stavať v čase osobného voľna. Vedenie televízie sa chaty koncom minulého roka rozhodlo predať, lebo ich prevádzka vraj bola stratová. Ďalším argumentom bolo, že podľa katastra je jediným vlastníkom chát televízia, nie odbory či zamestnanci.
Odborárska predáčka tvrdila, že za výsledky hospodárenia chát si môže manažment STV sám. Podľa nej o možnostiach rekreácie zamestnanci veľmi nevedeli. Keď už tam išli, mohli si vziať len rodinu, nie priateľov a známych, čo ich odrádzalo. Medzi „cudzích“ patrili aj zamestnanci STV na dôchodku.
Štatutár STV Ľubor Košút povedal, že pravidlá zmenia, tak aby tam mohol chodiť širší okruh návštevníkov.
Vlani STV predala všetky pozemky a rodinné domy okolo výškovej budovy za 179,8 milióna korún. Rada viackrát hovorila aj o predaji sídla televízie v Mlynskej doline, to však ostáva otázkou pre nového riaditeľa.