Mesto má zaplatiť popálenej milióny

BANSKÁ BYSTRICA - Mesto Lučenec bude zrejme musieť zaplatiť malej Dominike Adámekovej a jej rodičom milióny korún. Dievčatko pred takmer dvomi rokmi skoro zhorelo na škôlkarskom fašiangovom karnevale. Vtedy päťročnej Dominike zostala popálená tvár a ruky

Dominika pred a po nehode. Na prvej fotografii je na škôlkarskom karnevale, na ďalšej so stopami po popáleninách.Dominika pred a po nehode. Na prvej fotografii je na škôlkarskom karnevale, na ďalšej so stopami po popáleninách. (Zdroj: archív)

a najmä dlhodobá psychická trauma.

Magistrát sa s Dominikinými rodičmi súdi a snaží sa preniesť zodpovednosť na dve učiteľky materskej školy, ktoré karneval organizovali. Krajský súd v Banskej Bystrici však včera potvrdil, že za nehodu a zranenia je zodpovedný zamestnávateľ, teda lučenský magistrát. Lučenec môže využiť mimoriadne dovolanie, o ktorom rozhodne generálny prokurátor.

O výške náhrady rozhodne súd v Lučenci. Ak sa bude magistrát odvolávať, súdy sa ešte môžu ťahať niekoľko rokov. Dominikini rodičia súd upozornili, že zdravotný stav ich dcéry sa zhoršuje a potrebuje náročné plastické operácie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Marián a Aneta Adámekovci 19. februára 2004 ráno odviezli Dominiku na karneval do škôlky. Masku mala pripravenú a veľmi sa tešila. „Približne o pol jedenástej nám zo škôlky zatelefonovali, že sa dcérke stal menší úraz. Mysleli sme si, že sa obliala čajom alebo niečo také. Hovoríme, ideme po ňu, ale už vtedy nám povedali, že ju odviezla záchranka,“ spomínajú si rodičia na karnevalové dopoludnie. Keď prišli do nemocnice, našli Dominiku s popáleninami tretieho stupňa. Otec si spomína, že jej práve obväzovali tvár. „Lekári nám dávali zo začiatku nádej. Hovorili, že to bude dobré. Mysleli sme si, že z toho vyrastie, ale dosť sa to zhoršuje,“ povedal.

Keď si Dominika na karnevale chcela zobrať zo stola sladkosť, natiahla sa ponad sviečku a začal jej horieť rukáv. Učiteľky tvrdia, že to všetko mohlo trvať päť, najviac desať sekúnd. Podľa rodičov však podstatne dlhšie. Hovoria, že keď sa Dominika snažila rukáv zahasiť, chytila sa jej aj druhá ruka a neskôr aj maska na tvári a vlasy. Dominiku už operovali trikrát. Dievčaťu sa zle hoja rany. Nepomáhajú už ani špeciálne kožné krémy. Psychicky je na tom veľmi zle. Rodičia ju chcú dať operovať v Amerike, kde údajne výskum pokročil ďalej, ale na to potrebujú peniaze. Veria, že súdny spor už nebude trvať dlho.

SkryťVypnúť reklamu

Dominika pred a po nehode. Na prvej fotografii je na škôlkarskom karnevale, na ďalšej so stopami po popáleninách.

FOTO – archív

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu