Na rybačku chodievali s partiou desiatok miestnych rybárov často. Vždy do zátoky, kde ryby brali a kde si postavili ohnisko a stan. Tentoraz išli len s dvoma kamarátmi. Tí zostali na brehu a varili si polievku. Karol s Arpádom sa asi hodinu pred polnocou vybrali na čln, že si idú zaloviť. Bol vyrobený podomácky z plechu a vzadu mal motor.
„Videli sme, že ich čln, ktorý bol osvetlený lampou, sa prevrátil asi dvadsať metrov od brehu a ich odnieslo bližšie,“ povedal Ján Vangel. „Vtedy som počul, ako Karol kričí, zachráňte nás, utopíme sa. Uvedomil som si, že Karol nevie plávať, tak som rýchlo skočil do vody, ktorá bola hlboká dva až tri metre. Bola tma, nič som nevidel, počul som len hlasy, no tie zrazu utíchli. Aj Arpáda, ktorý bol výborný plavec, nebolo počuť. Bol to strašný pocit, že som im nevedel pomôcť,“ dodal.
Vyšiel na breh, ani nevnímal, že bola voda studená. Mobil bol mokrý, volať záchranárov sa z neho nedalo, urobil to až o hodinu doma.
„Hneď som sa s nimi vrátil k brehu, ktorý do rána prehľadávali. Takmer vôbec som nespal,“ povedal Vangel. Zobral si dovolenku a nevráti sa do práce, kým telá jeho kamarátov nenájdu.
Na brehu sa včera na prácu záchranárov pozerali ďalší rybári, ktorí na toto miesto s Karolom a Arpádom chodievali. Pri nich stáli manželky oboch mužov a pozerali sa ticho do vody. Nechápu, ako sa to skúseným rybárom mohlo stať, pritom nefúkal vietor ani nepršalo. Predpokladajú, že čln sa prevrátil preto, že ho obaja zaťažili na jednej strane.
V nedeľu boli na Malom Dunaji potápači z Hlohovca a Trnavy, hasiči z Galanty, psy od záchranárov z Gabčíkova. Po rybároch pátralo asi 20 záchranárov z Dunajskej Stredy a vrtuľník ministerstva vnútra.
„Psy prehľadali niekoľko kilometrov brehu, potápači zasa niekoľko stoviek metrov koryta. Hľadanie sťažuje prúd, nánosy blata a zvalené stromy, ktoré môžu a nemusia telá zachytiť. Môžu byť v mieste nehody i niekoľko stovák kilometrov ďalej,“ povedal okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede Vojtech Nagy.