Didier Drogba dal Watfordu tri góly, Chelsea vyhrala 4:0. Strelcovi blahoželá Andrij Ševčenko. FOTO - SITA |
Po prvom ligovom hetriku Drogbu neskrýval nadšenie ani tréner londýnskeho klubu José Mourinho. "Hrá na hranici svojich možností a predvádza neuveriteľné kúsky. Zlepšuje sa v každom smere. Fyzicky je veľmi silný, vo vzduchu je výborný a v obrane je taktiež skvelý," rozplýval sa portugalský tréner. "Momentálne neexistuje na svete hráč, ktorý by hral ako Didier a strieľal takéto góly."
Napriek štvorgólovej prehre ho nemohol opomenúť ani kouč Watfordu Jay Bothroyd: "Drogba je stelesnením profesionála. Je rýchly a má všetko, čo má svetový futbalista mať. Keď ho vidíte v 93. minúte za stavu 4:0 napádať štvoricu súperových obrancov, je jasné, že sledujete naozajstné eso," cituje internetová stránka anglického majstra trénera Watfordu.
Drogba ťažil pri svojich góloch najmä z výbornej tímovej práce. Najskôr zužitkoval ideálny center Geremiho, pred druhým gólom si narazil loptu so Ševčenkom a pri treťom bol opäť na konci Geremiho centra. Okrem neho skóroval aj ukrajinský kanonier Andrij Ševčenko, ktorý sa taktiež dostáva do starej dobrej formy.
"Momentálne hrá naša stredová formácia v takej pohode, že byť útočníkom je veľmi jednoduché," dodal tréner Mourinho.
Chelsea sa vďaka jednoznačnej výhre dostala na štyri hodiny na prvé miesto v tabuľke, ale po večernej výhre Manchestru United 1:0 na pôde Blackburnu je jej strata na "diablov" opäť trojbodová. O týždeň čaká majstra povinnosť získať tri body v domácom zápase s trápiacim sa West Hamom.
V posledný novembrový týždeň však príde šláger šlágrov, keď Chelsea zavíta do Manchestru a v priamom súboji anglických suverénov bude bojovať o body na Old Trafforde.