Európski socialisti
„Výsledok volieb znamená začiatok konca nočnej mory,“ uvádza sa v reakcii socialistického klubu v Európskom parlamente. Šéf socialistických europoslancov Martin Schulz uviedol, že víťazstvo demokratov „umožňuje, aby Európa a Spojené štáty obnovili svoje partnerstvo.“
Politika Bushovej vlády podľa Schulza konsternovala spojencov Ameriky a spôsobovala utrpenie mnohým ľuďom, predovšetkým na Blízkom východe. Podľa neho sociálni demokrati vždy usilovali o to, aby nechuť Európanov voči „agresívnej zahraničnej politike Bushovej vlády neprerastala v úplne neospravedlniteľný antiamerikanizmus“.
Arabský svet a Irán
V zmenu dúfajú arabské a moslimské krajiny. Katarská televízia al-Džazíra sa domnieva, že voľby ovplyvnila „nepopulárna vojna v Iraku,“ domáce škandály a nespokojnosť verejnosti s prezidentom Georgom Bushom.
Iránska televízia výsledok pripísala Bushovej chybnej stratégii na Blízkom východe, najmä v Iraku a Afganistane.
Veľvyslanec USA v Iraku
Zalmay Khalilzad uistil Iračanov, že po voľbách sa americká politika voči tejto krajine nijak dramaticky nezmení. „Prezident je architektom americkej zahraničnej politiky. On vie, o čo v Iraku ide,“ povedal a dodal, že Bush je odhodlaný hľadať podporu v oboch komorách Kongresu v záujme úspechu misie v Iraku.
Čína
Víťazstvo demokratov vyvolalo určité obavy z toho, že Amerika sa začne znovu viac venovať otázke dodržiavania ľudských práv a pracovných podmienok v Číne, čo by mohlo mať negatívny vplyv na americko-čínske obchodné vzťahy.