Futbalisti ružomberskej rezervy dokázali v 3. kole Slovenského pohára s Trnavou uhrať remízu 1:1 a potom v penaltovom rozstrele ju senzačne zdolali 2:0. Mužstvo z najvyššej súťaže si po sivom výkone vylámalo pri penaltách zuby na 22-ročnom gólmanovi liptovského druholigistu Matejovi Šavolovi. Ten bravúrne vystihol spartakovcom všetky štyri strely. Postupne so sklonenou hlavou po nepremenenej penalte spred bránami odchádzali Kriss, Ďuriš, Kožuch a Turtenwald.
Veľmi užitočne rady pred jedenástkami Matej dostal od trénera a niekdajšieho brankára Ružomberka a Zbrojovky Brno Ľubomíra Páleníka. "Pri strelách Kožucha a Ďuriša som išiel presne na tú stranu, ako povedal tréner," odkrýval odchovanec ružomberského futbalu, ktorý prešiel všetkými mládežníckymi celkami, pozadie svojej stopercentnej úspešnosti. "Pri ďalších dvoch penaltách som už použil vlastnú intuíciu." Šťastný strážca svätyne ružomberského "béčka" sa priznal, že niečo takéto sa mu ešte počas kariéry neprihodilo. "Pokutové kopy ma celkovo nejako nestrašia," vraví mladý muž, ktorý má zatiaľ na konte tri štarty v Corgoň lige. "Po jednej penalte som zlikvidoval aj pri rozstreloch v predchádzajúcich dvoch pohárových kolách - v Turni nad Bodvou a doma s Liptovským Mikulášom."
Práve Trnavu si celá kabína aj spolu s trénerom Páleníkom želala pri žrebe. "Čo iné sme si mohli priať, ako súpera takéhoto zvučného mena," tvrdí Šavol. "Veľmi sme sa na tento zápas tešili. Takmer mesiac ním kabína žila. Odhodlanie bolo obrovské. Po záverečnom hvizde všetko z nás spadlo. Na penalty som išiel maximálne pokojný. Bez akejkoľvek nervozity. Už remíza bola mimoriadnym úspechom. A to, čo prišlo potom, bolo viac než nádhera."
Na štíte veľkých ružomberských bojovníkov, ktorí sa v stredu doslova po trávniku šmýkali, zostal vlaňajší finalista súťaže. Radosť v kabíne nepoznala hraníc. Pre chlapcov to bol životný zápas.
Druholigista mal podľa slov trénera Ľubomíra Páleníka za postup sľúbených 40 000 Sk pre celé mužstvo. Tie mu veru právom patria. Takisto ako obrovský aplauz, ktorý chalani zožali pri odchode z ihriska. JÁN SVRČEK