Dnes hrá v Senci ligový líder zo Žiliny

BRATISLAVA - Osemnáste kolo Corgoň ligy je rozdelené až do troch dní. Dnes hrá v Senci vedúca Žilina, v sobotu sú zápasy Trenčín - Inter, Nitra - Dubnica, Košice - B. Bystrica a Slovan - Ružomberok a v nedeľu Artmedia - Trnava.

Žilinčan Róbert Jež (vpravo) v súboji s Košičanom Pavlom Piatkom. Dnes hrá Žilina v Senci. V prvom zápase vyhrala 6:0 a Jež dal dva góly.Žilinčan Róbert Jež (vpravo) v súboji s Košičanom Pavlom Piatkom. Dnes hrá Žilina v Senci. V prvom zápase vyhrala 6:0 a Jež dal dva góly.

V prvom stretnutí v Žiline sa zrodilo najvyššie víťazstvo v tomto ročníku - domáci vyhrali 6:0 dvoma gólmi Ježa, po jednom Šestáka, Štrbu, Vomáčku a Vršiča.

"Bol to atypický zápas, chceli sme hrať so Žilinou otvorený zápas a doplatili sme na to," spomína si tréner nováčika zo Senca Jozef Valovič. "Žilina má najlepšie mužstvo v lige. Mali sme aj smolu, čo priznal aj tréner súpera Vrba, lebo oni čo kopli, to trafili, my sme z dvoch šancí nedali. Ale Žilina vyškolila aj silnejšie tímy. Dnes to bude o inom. Tešíme sa na dobrý futbal, chceme zabrať, lebo potrebujeme body na účasť v elitnej osmičke," dodal Valovič. Pre karty mu bude chýbať Marcin, otáznik je nad zranenými Kováčom, Angelovičom a Moughfirem.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Žilinský tréner Pavel Vrba s hodnotením Valoviča súhlasí. "Dali sme vtedy rýchle góly a o čo sme sa pokúsili, to nám vyšlo. Sencu nič. Prehra bola preň vtedy dosť krutá. Dnes to bude asi iný zápas, lebo Senec je doma dobrý, to boduje najviac. Chce hrať v osmičke, čo je silná motivácia. My však chceme dobre obstáť tiež," dodal tréner, ktorý popri dlhodobo zranenom Bartošovi a Belaníkovi má otáznik nad zraneným Pekaríkom. Porázik by mal byť k dispozícii. (ja)

Najvyššie výhry a prehry v sezóne

Žilina - Senec 6:0

Dubnica - Ružomberok 0:5

B. Bystrica - Dubnica 5:1

Dubnica - Žilina 1:5

Najviac gólov v jednom zápase

Dubnica - Inter 5:2

18. kolo Corgoň ligy

Senec - Žilina, dnes o 17. 30 h

Rozhoduje Chmura, prvý zápas 0:6

Zajtra o 14.00 h: Trenčín - Inter, Nitra - Dubnica, o 17. 30 h: Košice - B. Bystrica, Slovan - Ružomberok. V nedeľu 29. 10. o 10.30 h: Artmedia - Trnava.

SkryťVypnúť reklamu

Strelci o Pohár SME/Práca

10 - A. Nemec (Žilina), 8 - M. Filo (Dubnica), Reiter (Artmedia), 7 - Rák (Nitra 1/Ružomberok 6), Nezmar (Ružomberok), Vršič (Žilina), Oravec (Artmedia), 6 - Šesták (Žilina), Lietava (B. Bystrica), Masaryk (Slovan), Kunzo (Inter), 5 - Majoroš (Košice), Porázik (Žilina), Bažík (B. Bystrica), 4 - E. Takáč (Senec), Halenár (Artmedia), Medveď (B. Bystrica), Czinege (Trenčín), Kožuch (Trnava).

1. Žilina 17 13 2 2 42:10 41
2. Artmedia 17 9 3 4 32:23 33
3. Ružomberok 17 8 5 4 24:13 29
4. B. Bystrica 17 7 5 5 22:22 26
5. Košice 17 7 3 7 22:23 24
6. Slovan 17 6 4 7 21:25 22
7. Senec 17 6 4 7 17:24 22
8. Nitra 17 6 2 9 13:20 20
9. Inter 17 4 7 6 18:18 19
10. Dubnica 17 4 6 7 19:30 18
11. Trnava 17 4 5 8 18:29 17
12. Trenčín 17 2 4 11 14:25 10
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  2. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku aj bez spoluúčasti
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  5. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  6. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  7. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Doma v záhrade je najčítanejší mesačník na Slovensku
  2. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  3. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  4. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  5. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  6. Poškodené čelné sklo? Vieme ako si ho dáte do poriadku
  7. Príbeh firmy, ktorá si získala celé Slovensko
  8. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 511
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 6 904
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 706
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 654
  5. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 597
  6. Plátené tašky a opakované použitie 4 205
  7. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 3 616
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone 2 493
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu