Tu som pánom ja: Pes s vymyslenou rasou

V tejto rubrike rozprávajú známi ľudia o svojom spolunažívaní s domácimi zvieratmi

FOTO


Dnes: hudobník ĽUDO SRNEC

Bubeník a perkusionista Ľudo Srnec žije so psom Viktorom už štyri roky. Jeho korene sú neznáme, pretože pochádza z útulku. Ľudo si však jeho rasu vymyslel. "Je to juhoafrický teriér, pes černoch," hovorí s úsmevom.

Ľudo a jeho priateľka si ho zaobstaral v čase, keď sa sťahovali do vlastného bytu. "Cestou na nákupy sme sa zastavili v útulku. Uvažovali sme perspektívne o kúpe šteniatka, ale zatúžili sme mať ho hneď. V útulku sme našli malé šteniatko, ktoré sme si priviezli domov. V tom čase malo iba dva mesiace."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Viktor sa len prvé dni cítil ťažko. Rýchlo si zvykol na nových majiteľov a na prostredie, ktoré sa stalo jeho domovom. "Chodíme s ním na prechádzky dvakrát denne. Kým sa nám nenarodila dcérka Sára, venovali sme sa mu viac. Teraz je toho času už menej."

Viktor si na Sáru rýchlo zvykol. Rovnako aj ona na neho. "Miluje Sárkine hračky, ponožky, tenisky... Sárka ho zasa hladká a túli s a k nemu. Najnovšie sa naučila hovoriť hav hav."

Psík má veľmi rád spoločnosť ľudí a to mu robí najväčšiu radosť. Naopak, problém mu robí ohňostroj a búrky. Rovnako kúpanie vo vani. "Nevieme ho do nej dostať. Je to večný boj. Ale keď z nej vyjde, predvádza sa ako páv, že je pekný, voňavý a čistučký." Ani cesta autom nie je pre Viktora pohodlná. Vždy sa do auta teší, ale počas jazdy si nevie nájsť vhodné miesto. "Pobehuje po sedadlách, cíti sa nesvoj."

SkryťVypnúť reklamu

Jeho najväčším nepriateľom sú iné psy. Niektorých už stihol napadnúť. K fenkám sa vraj správa veľmi milo a dokonca aj s mačkami sa dokáže pohrať.

Viktor je strážny pes a neujde mu, čo sa deje za dverami bytu, alebo pod schodiskom. Svoj súhlas, alebo nesúhlas dáva najavo hlasným štekaním. Jeho najobľúbenejším miestom v byte je priestor pod sedačkou. V lete obľubuje leňošenie v kúpeľni. Na kachličkách mu je príjemne chladno.

"Moji kamaráti ho volajú bláznivý Viktor. On taký skutočne je," dodáva Ľudo Srnec. (hab)

FOTO SME - PETER ŽAKOVIČ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 681
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 468
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 448
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 454
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 580
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 993
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 173
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu