trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu (ICTY). Podľa prieskumu verejnej mienky si 56 percent Srbov želá vydanie exprezidenta do Haagu. Miloševičovi hrozí trest 5 až 15 rokov väzenia. Ak sa potvrdí, že pripravoval aj ozbrojený prevrat, trest môže byť prísnejší.
Vydávanie protiústavných nariadení - viedlo k platobnej neschopnosti krajiny a spôsobilo menovú nestabilitu.
Vývoz zlata a valút - len od septembra do novembra minulého roku vraj nechal do Švajčiarska vyviezť 173 kilogramov zlata.
Nelegálne financovanie strany - vyše 100-miliónov dolárov z colných poplatkov vraj išlo na konto vládnej socialistickej strany.
Únos - v auguste minulého roka mal nechať uniesť bývalého srbského prezidenta Ivana Stamboliča.
Falšovanie volebných výsledkov - po septembrových prezidentských voľbách sa Federálna volebná komisia snažila spochybniť víťazstvo Koštunicu.
Odpor pri zatýkaní - jeho ochranka sa postavila na odpor, pri streľbe boli zranení dvaja ľudia. Dcéru Marju (na foto REUTERS) obvinili z nelegálneho držania zbrane.
Vojnové zločiny v Kosove - ICTY oficiálne obvinil Miloševiča z vojnových zločinov. Miloševič je podľa tribunálu zodpovedný za vyhnanie Albáncov z Kosova.
Genocída v Bosne - žalobkyňa ICTY Carla del Ponteová podpíše druhú obžalobu proti Miloševičovi - bude sa týkať zodpovednosti za genocídu nesrbského obyvateľstva počas vojny v Bosne.
(zdroj: ČTK, BBC)