e, lebo Vihorlat neplatil odvody za svojich zamestnancov.
V ponuke sú prevažne dlhšie nevyužívané nehnuteľnosti závodu za cenu stanovenú znalcom na 137 miliónov korún. Ide najmä o výrobné haly, sklady a pozemky. Prvý pokus o predaj majetku prebehol v Rožňave koncom septembra. Vydražiť sa podarilo iba dve haly a jednu garáž za päť miliónov korún.
Nehnuteľnosti kúpila košická pobočka spoločnosti Ferona Slovakia. Firma, ktorá dodávala Vihorlatu tovar v značných objemoch, je jeho veriteľom. Na majetok mala predkupné právo. Keďže nie je výrobnou, ale obchodnou spoločnosťou, pravdepodobne bude skúšať haly ďalej odpredať.
Vihorlat však čakajú zrejme ďalšie dražby. Jeho celkové záväzky presahujú 200 miliónov korún. Najväčšími veriteľmi sú dodávatelia energií a bratislavská spoločnosť Slovenergo, ktorá skúpila pohľadávky aj niektorých ďalších veriteľov.Vihorlat dlhuje bývalým zamestnancom mzdy a odstupné za približne 50 miliónov korún .
Sninské strojárne prestali vyrábať a prepustili všetkých zamestnancov krátko po zmene majiteľa. V apríli obchodné podiely spoločnosti odkúpil prešovský právnik Michal Pirník s jeho firmou Sibéria. Teraz tvrdí, že musí vyplatiť veriteľov, a preto chce závod rozpredať.
V priebehu pol roka rokoval s niekoľkými záujemcami, najmä o predaji dvoch hlavných výrobných prevádzok závodu. So žiadnym sa však nedohodol. Najnovšie oznámil miestnej samospráve, že pripravuje uzavretie zmluvy so strojárskou firmou z Čiech. Pred niekoľkými dňami si boli pozrieť areál Vihorlatu podnikatelia z Francúzska.
(rok)