Rokovanie v Compiegne bolo venované hlavne hospodárskej problematike, ale hovorilo sa aj o hlavných medzinárodných problémoch, predovšetkým o kontroverznom iránskom jadrovom programe a o situácii na Blízkom východe.
V prípade Iránu je Chirac optimistický. Odmietol dávať Iránu lehotu, dokedy sa má vzdať sporných aspektov svojho programu. Aj Merkelová vyjadrila nádej, že dialóg môže byť riešením.
Nemecká kancelárka okrem toho odmietla tvrdenia arabského sveta, že Nemecko vyslalo vojakov k libanonským brehom, aby „chránili Izrael“. Zdôraznila, že ich tam poslali s cieľom pomôcť Libanonu v súlade s príslušnou rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN.
Putin vyhlásil, že Rusko je pripravené poslať do Libanonu oddiel ženistov, ale nie v rámci jednotiek OSN, ale na základe bilaterálnej dohody.
Podľa ruského prezidenta má jeho krajina záujem o spoluprácu so západnou Európou v oblasti špičkových technológií, infraštruktúry a energetiky. Ubezpečil západnú Európu o spoľahlivosti ruských dodávok energie. Účastníci rokovania vraj potvrdili, že v oblasti energetiky sú západná Európa a Rusko od seba vzájomne závislé.
Putin tiež povedal, že Rusko a Francúzsko podpísali hospodárske zmluvy v hodnote 10 miliárd dolárov. Okrem iného pritom ide o výstavbu diaľnice medzi Moskvou a Petrohradom.
Putin, ktorému sa druhý prezidentský mandát skončí v roku 2008, v odpovedi na otázku ruskej novinárky vyhlásil, že sa nebude usilovať o tretie funkčné obdobie. „Som vďačný občanom, ktorí mi prejavujú dôveru, ale platí ústava.“ Odmietol tak dohady o zmene zákona pomocou referenda, ktorý tretie volebné obdobie nepovoľuje.