Mečiar v podnete vychádzal z informácií, ktoré mal riaditeľ SIS Jozef Magala podať na rokovaní parlamentného výboru na kontrolu SIS. V prípade, že sa Magalove slová nepotvrdia, šíri šéf SIS "poplašnú správu", tvrdilo HZDS. Prokuratúra však Magalu stíhať nebude, lebo na to podľa Gradeckého nie je dôvod. Podľa neho si prokurátor zadovážil určité materiály a aj na základe nich dospel k rozhodnutiu o odmietnutí Mečiarovho podnetu.
Poslanec výboru na kontrolu SIS Ján Kovarčík z HZDS je rozhodnutím prokuratúry sklamaný. "Očakával som, že prokuratúra má záujem riešiť takýto vážny problém. Stačí, keď sa pozrieme na Českú republiku, kde je obrovská aféra o odpočúvaní, a u nás sa pomaly tvárime, že je to normálna vec." Riaditeľ SIS Magala mal ísť podľa Kovarčíka "po stope", keď získal informácie, že sa odpočúvalo.
Viacerí poslanci už po objavení sa informácie o údajnom odpočúvaní tvrdili, že problém nie je až taký vážny, ako o ňom hovorilo HZDS. Bývalý šéf SIS Ladislav Pittner odpočúvanie politikov rázne odmietol.
Kovarčíkovi je podľa jeho slov ľúto poslancov, čo problém zľahčovali. "Zavádzajú svojich voličov takým spôsobom, že im nehovoria pravdu," povedal.
Ďalší člen výboru na kontrolu SIS Rudolf Pučík zo SNS povedal, že rozhodnutie prokuratúry "nie je potrebné komentovať, ale rešpektovať". Poslanec SMK László Köteles sa zasa čuduje, že Mečiar mal k dispozícii informácie z výboru na kontrolu SIS, keďže jeho rokovania sú neverejné a Mečiar nie je jeho členom.
Proti rozhodnutiu prokurátora môže Mečiar do troch dní podať sťažnosť.