* Fotografie uložte do skenera tak, aby ste ich nemuseli digitálne otáčať. Pri každej takejto operácii sa totiž strácajú údaje a znižuje sa tak kvalita obrázku.
* Naskenované fotografie ukladajte vo formáte TIFF. Obrázky budú síce väčšie ako pri formáte JPG, no vo formáte TIFF sa zachovajú ďalšie informácie. Pri dnešných cenách pevných diskov a optických médií nemá zmysel šetriť priestorom a na kvalite už vôbec nie.
* Ideálnym rozlíšením na skenovanie fotografií bežných rozmerov (9 x 13 alebo 10 x 15 centimetrov) je 300 dpi. Pri väčšom rozlíšení sa na naskenovaných záberoch začnú objavovať škrabance a nečistoty, ktoré voľným okom na fotografii nie je vidno. Pri menšom rozlíšení zase archivované zábery nie sú dostatočne kvalitné na to, aby sa dali spracovať rôznymi nástrojmi na úpravu digitálnych fotografií alebo tlačiť vo fotolaboratóriu. To všetko platí, samozrejme, iba vtedy, ak chcete fotografie naozaj archivovať alebo tlačiť. Pri snímkach, ktoré skončia na internete alebo v elektronickej pošte, úplne postačí rozlíšenie 100 dpi, pri tlači atramentovou fototlačiarňou zase 150 dpi.