Aj keď sa tieto čísla nezdajú vysoké, ostatné skupiny majú podľa všetkého buď na nudu menej času - alebo ich jednoducho práca viac napĺňa. Spomedzi ostatných profesií sa najmenej nudia podnikatelia a živnostníci - až 93 percent z nich uviedlo, že sa nenudia vôbec a 5 percent sa ich nudí občas. Druhé miesto v nenudení obsadili manažéri - vôbec sa nenudí takmer 91 percent a občas 9 percent.
Vzdelanie schopnosť nudiť sa neovplyvňuje - nudia sa vzdelaní aj menej vzdelaní. I keď sa percentuálne prihlásilo k skupine tých, čo sa nenudia vôbec, viac vysokoškolsky vzdelaných ľudí ako napríklad ľudí so základným vzdelaním, je to aj preto, že medzi menej vzdelanými je viac takých, čo nepracujú a teda sa v práci nenudia.
Zaujímavé je, že nuda v práci podľa výsledkov prieskumu rastie - v určitom rozmedzí - s platom: zatiaľčo 81,4 percenta ľudí v platovej kategórii od 9 do 12 tisíc korún sa v práci nenudí
nikdy a občas len 10 percent, v platovej kategórii od 15 do 20 tisíc sa nikdy nenudí iba 66 percent pracovníkov a občas sa nudí takmer celá štvrtina z nich. Vo vyššej platovej kategórii (nad 20 tisíc) sa úroveň nudy v práci opäť znižuje: 83,4 percenta pracovníkov uviedlo, že sa nenudí nikdy a len 13 percent občas. (gal)
Zdroj: Prieskum agentúry MVK