Kubiš, ktorý hovoril z Bratislavy, na začiatku vyhlásil, že slovenská vláda odmieta akékoľvek extrémistické prejavy a proti ich nositeľom podniká konkrétne kroky.
Gönczová privítala jednoznačné Kubišovo dištancovanie sa od extrémistických prejavov. Zopakovala však, že protimaďarské prejavy na Slovensku sa začali po tom, ako do vlády vstúpila extrémistická nacionalistická strana.
Rozdiel medzi Slovenskom a Maďarskom podľa Gönczovej spočíva v tom, že extrémizmu sa na Slovensku dostáva podpory aj od vedenia krajiny. Na Slovensku navyše došlo, na rozdiel od Maďarska, k fyzickým útokom. V Maďarsku sa od podobných prejavov vláda ostro dištancovala. Nepáči sa jej, že na Slovensku je tendencia miešať dokopy prípady, ktoré sa udiali na Slovensku a v Maďarsku.
Kubiš odmietol, že by súčasťou slovenskej vlády bola extrémistická strana. Povedal aj, že ostrý dištanc maďarskej vlády od extrémistických prejavov na Slovensku nezaznamenali. Zároveň žiadal, aby osoby, ktoré vyvolávajú nenávisť, nedostávali priestor v médiách.
Gönczová tvrdila, že v Maďarsku nemohli proti futbalovým fanúšikom s protislovenskými transparentmi zakročiť tak, ako v podobnom prípade zakročila polícia na Slovensku. Zdôvodnila to odlišnými zákonmi. Ocenila občianske iniciatívy a petície na oboch stranách. (pm)