Izrael už bombardoval takmer celú krajinu. Útočil na infraštruktúru, vojenské zakladne libanonskej armády, ale hlavne na budovy a bunkre hnutia Hizballáh. Izraelská armáda tvrdí, že bunkre lídrov hnutia sú pod civilnými budovami. Tým vysvetľujú narastajúci počet mŕtvych civilistov. Za šesť dní konfliktu ich Libanon hlásil okolo 200.
Pokračovala evakuácia cudzincov, ktorú komplikuje nefunkčné medzinárodné letisko a zničené cesty. Nadšenie na bejrútskych uliciach spôsobila správa, že Hizballáh zostrelil Izraelu stíhačku F-16. Izrael to poprel. Na juhu krajiny začali izraelskí vojaci budovať nárazníkovú zónu, ktorá má zabrániť Hizballáhu dostať sa k hranici s Izraelom. Izraelská jednotka vstúpila nakrátko do Libanonu. Do Libanonu prišiel vyjednávací tím OSN aj francúzsky premiér Dominique de Villepin.
Izrael
Rakety Hizballáhu doleteli včera najďalej od začiatku konfliktu - asi 50 kilometrov od hraníc. Ďalší zásah dostala Haifa, tentoraz raketa ťažko poškodila budovu. Nikoho v nej nezabila, niekoľko ľudí bolo zranených. Na severe ľudia opäť trávili časť dňa v krytoch. Médiá v Izraeli dostali príkaz, aby neukazovali miesta, kde sú kryty, aby Hizballáh nenavádzali na ciele. Izrael vo vojne zatiaľ stratil viac ako 20 ľudí. V Jeruzaleme polícia zadržala Palestínčana, ktorý chcel v centre spáchať samovražedný atentát.
Pásmo Gazy a západný breh
Brigády mučeníkov al-Aksá vyhlásili, že na západnom brehu uniesli ďalšieho vojaka. Armáda správu preverovala. Izrael pokračoval v protiterostických operáciách na palestínskych samosprávnych územiach. Pri zatýkaní teroristu v Nábuluse zahynul jeden vojak. V pásme Gazy zasa Izrael bombardoval budovu palestínskeho ministerstva zahraničia.
Irán, Sýria
Po rokovaniach v Damasku iránsky minister zahraničia Manúčehr Mottaki povedal, že prímerie je možné, ak sa Izrael a Libanon dohodnú na výmene väzňov za zajatých vojakov. (mik)