BRATISLAVA – Dnes o 18.30 h nastúpi slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov v medzištátnom priateľskom stretnutí v Stockerau (20 km od Viedne) proti rovesníkom z Rakúska. S rakúskou dvadsaťjednotkou ide o premiérový súboj v histórii samostatného slovenského futbalu. Tréner M. Komanický má všetkých nominovaných zdravých a na previerku pred dôležitými kvalifikačnými bojmi o postup na ME 2004 sa tešia. Komanický sa netají, že chce dať príležitosť hráčom, ktorí na februárovom turnaji v portugalskej Madeire chýbali.
„Mám jasno na šiestich postoch. Koľkým novým dám možnosť, to záleží aj na tom, aký veľký počet striedaní bude k dispozícii. Stále ma trápi fakt, že veľmi málo nominovaných nastupuje pravidelne v Superlige.“
Výprava bývala v Stupave až do odchodu do Stockerau dnes popoludní. Trénovala na ŠKP Devín.
Nominácia: Brankári: Poštrk (Dubnica), J. Mucha ml. (Inter)
Obrancovia: M. Suchý (Slovan), Palša (Prešov), M. Pančík ml. (Podbrezová), Pončák (Inter), Cs. Horváth (Devín)
Stredopoliari: Držík (Dubnica), Ďuriš, Ančic (obaja Trenčín), Kovalík,Adam (obaja Prešov), Ďurica (Žilina), Peter Vavrík (Púchov)
Útočníci: Obžera, Šesták (obaja Slovan), Kiška (Dubnica), Šuhaj (R. Sobota), R. Jež (Viktoria Plzeň).
Tréner rakúskej dvadsaťjednotky Willi Ruttensteiner má v 20-člennom kádri 11 hráčov z najvyššej súťaže. Proti nám by mal nastúpiť aj jediný legionár Emanuel Pogatetz z Bayeru Leverkusen, ktorý hrá za juniorov účastníka semifinále Ligy majstrov.
„Chcem mu dať príležitosť, aby sa po operácii čo najskôr uviedol na trávniku. Pred súbojom so Slovenskom mám dobrý pocit. Čoraz viac futbalistov z tohto kádra nastupuje pravidelne v našej Bundeslige resp. v prvej divízii. Ide však o prvý veľký zápas novotvoriaceho sa tímu. Sám som zvedavý, ako ho hráči proti Slovákom zvládnu,“ povedal pred dnešným zápasom 39-ročný tréner Rakúšanov. Rakúšania obsadili v kvalifikácii o ME 2002 v 7. skupine až 4. miesto so ziskom 8 b z 8 zápasov.
Nominácia: Brankári: Berger (Bleiberg), Grünwald (Wattens)
Obrancovia: Banovits (Mödling), Frenzl, Kampel (obaja Untersiebenbrunn), Pauschenwein (Mattersburg), Pircher (Bregenz), Pogatetz (Leverkusen/Nem.), Winsauer (Wörgl)
Stredopoliari: Ivanschitz (Rapid), Krajic (Untersiebenbrunn), Rauter (Sturm Graz), Steiner (Kärnten), Wunderbaldinger, Ziervogel (obaja Admira)
Útočníci: Friedl (Salzburg), Konrad, Sturm (obaja Bregenz), Lasnik (Ried), Parapatits (Leoben). (ja, sita)