Rokovanie sprevádzala nervozita a búrlivá diskusia, pretože väčšinu peňazí by mali dostať cirkevné inštitúcie.
Mesto podporí výstavbu, obnovu, opravu či rekonštrukciu historických objektov sumou 20 miliónov korún, organizátori kultúrnych podujatí dostanú približne jeden milión.
"Pripadám si ako na zasadnutí rady biskupov, ktorá rozdeľuje financie pre svoje farnosti," komentoval návrh poslanec Ján Frajt (Smer). Ľuba Blaškovičová (nezávislá) vyjadrila údiv nad dodatočnými úpravami výšky navrhovaných dotácií pre kultúrne inštitúcie, ktoré pred zasadnutím schválila kultúrna komisia: "Nechápem, prečo sme sa tým vôbec v komisii zaoberali, keď aj tak je všetko inak."
Kritizovala najmä to, že na "živú" kultúru zostalo tak málo peňazí.
František Balún (KDH) očakával rozruch okolo dotácií. Podľa jeho názoru by duchovný rozvoj človeka mal mať v súčasnosti prioritu. "Cirkevné organizácie často poskytujú ľuďom vo svojich objektoch oveľa hodnotnejšiu kultúru ako takzvané kultúrne inštitúcie, ktoré sledujú najmä komerčný úspech."
Podľa primátora Františka Knapíka (KDH) kultúrne pamiatky v meste, z ktorých veľkú časť tvoria cirkevné stavby, nutne potrebujú finančnú podporu aj od samosprávy: "Myslím si, že k harmonickému rozvoju človeka veľkou mierou prispieva aj cirkev." (sen)