Maradona sa v hľadisku potil

LIPSKO - Medzi fanúšikmi Argentíny, ktorí v sobotu večer na Zentralstadione v Lipsku tŕpli, či ich miláčikovia postúpia cez Mexiko do štvrťfinále majstrovstiev sveta, bol aj Diego Maradona. Argentínčania napokon svojho stredoamerického rivala zdolali ...

Maradona s dcérou Gianninou oslavujú postup Argentíny do štvrťfinále majstrovstiev sveta. FOTO - REUTERS


LIPSKO - Medzi fanúšikmi Argentíny, ktorí v sobotu večer na Zentralstadione v Lipsku tŕpli, či ich miláčikovia postúpia cez Mexiko do štvrťfinále majstrovstiev sveta, bol aj Diego Maradona. Argentínčania napokon svojho stredoamerického rivala zdolali v prvom predĺžení turnaja 2:1, keď víťazný gól strelil v 98. min Maxi Rodriguez.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Potil som sa tak, akoby som bol na ihrisku a nie v hľadisku," komentoval Maradona a ďalej pokračoval:

"Mexičania hrali výborne. Často nás dostávali pod tlak. Vďakabohu za gól Maxiho. Brankár nemal žiadnu šancu. Teraz sa teší celá krajina." Vo štvrťfinále narazia Maradonovi krajania na domáce Nemecko a tento súboj označila argentínska legenda za možný najlepší zápas turnaja.

SkryťVypnúť reklamu

Maradona si dobre pamätá dva finálové súboje majstrovstiev sveta práve proti Nemecku z rokov 1986 a 1990. V tom prvom uspeli Argentínčania 3:2 a získali druhý titul, v tom druhom vyhrali Nemci 1:0 a pridali tretie svetové prvenstvo.

"Proti Nemecku to bude ťažké. Majú výborný stred ihriska a navyše sú doma. Na tento zápas sa musíme maximálne skoncentrovať, aby sme v ňom mohli uspieť," dodal Maradona.

Po argentínskom víťazstve vyšli do ulíc hlavného mesta Buenos Aires tisícky nadšených ľudí. Premávka sa zastavila aj na takej veľkej dopravnej tepne, akou je Trieda 9. júla. Šoféri rozozvučali klaksóny áut, všade bolo počuť piskot píšťaliek a všetko sa to zlievalo do veľkého mora bielo-belasých národných zástav.

"Nebolo to ľahké, ale vyhrali sme!" kričal fanúšik vybehnúc z dverí, za ktorými sa zamkol aj so ženou a troma malými deťmi, aby ho počas sledovania napínavého zápasu nik nerušil. "Brazílčania, začnite sa pripravovať - oproti nám ste ako malé deti," kričal ďalší priaznivec. Pavúk vyraďovacej časti MS umožňuje obom veľmociam stretnúť sa najskôr až vo finálovom zápase. (sita, afp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 681
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 468
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 448
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 454
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 580
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 993
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 173
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu