"Je to obdivuhodné, keď pri takomto jubileu mužstvo ešte získa aj double," pridala taká futbalová legenda, akou je Andrej Kvašňák, ktorý do Liptova zavítal s mužstvom starých pánov zo Sparty.
Svoju hrdosť na ružomberské triumfy nezakrýval tamojší rodák Jozef Vengloš: "Na tento štadión sme ako priemyslováci chodili brigádovať. Komu by vtedy napadlo, že raz na ňom vyrastú majstri Slovenska? Je to historická udalosť."
Sedemdesiatnici Kvašňák a Vengloš sa pri zvítaní vystískali. "S Jožkom sme veľmi dobrí kamaráti," vysvetľoval košický rodák Kvašňák, ktorého v päťdesiatom deviatom futbal z východu Československa zavial na Letnú. "Spolu sme vojenčili v Dukle Pardubice." "Ja som bol Andrejovi šéfom," doplnil Vengloš. "Ako absolvent som dostal hodnosť desiatnika, kým on bol iba vojak."
Venglošovi patrila tretia priečka v ankete o ružomberského futbalistu storočia. Zvíťazil súčasný Komňackého asistent Viliam Hyravý (na snímke) pred niekdajším skvelým technikom Antonom Škorupom, ktorý do Liptova prišiel v roku 1975 z Prešova."
V stretnutí "old boys" Ružomberok - Sparta vyhrali hostia, ktorých koučoval súčasný kormidelník seniorov Sparty Stanislav Griga, 3:1, dvoma gólmi Pešiceho a jedným Chovanca. Za hostiteľov skóroval Haspra ml. Výsledok však nehral vážnu rolu.
"Som rád, že nás Ružomberčania pozvali," povedal prezident Sparty 46-ročný Jozef Chovanec. "Táto naša partia sa snaží o futbal, ktorý by mal čo najviac zabaviť divákov. Dôležité je, aby padali góly a ukázali sme aj nejaké parádičky."
V príležitostnej publikácii čítame, že futbal v centre dolného Liptova sa začal hrávať už po roku 1900, keď sa tejto zábavke venovali anglickí montéri, ktorí v miestnej textilke inštalovali strojové zariadenia. Vznik prvého klubu pod názvom Concordia je spätý s rokom 1906. Tam sa začala púť, ktorá vyvrcholila ziskom double.
Len počasie oslavám nežičilo. Bol citeľný chlad a hrozil aj dážď. "Všetko nemôžete mať. Aj titul, aj pohár, aj slnko," usmial sa jeden z vinšovníkov.