ŽILINA – Kresťanskí demokrati v Žiline chcú v najbližších komunálnych voľbách poraziť doterajšieho primátora Jána Slotu. Ten sedí v primátorskom kresle už tretie funkčné obdobie.
KDH tvrdí, že je schopné postaviť kandidáta, ktorý by bol prijateľný pre väčšinu obyvateľov Žiliny. „Zatiaľ je predčasné hovoriť o menách,“ odmietol prezradiť konkrétnu osobu predseda KDH Pavol Hrušovský. „Som presvedčený, že príliš dlhé funkčné obdobie po istom čase neprináša nič nové a pozitívne,“ dodal Hrušovský na adresu súčasného primátora Žiliny.
Hoci KDH je pripravené na rokovania o koalícii s ostatnými politickými subjektmi, Hrušovský je presvedčený, že hnutie ponúkne takého kandidáta, ktorý predčí ponuky ostatných.
„Okresným a regionálnym štruktúram necháme úplnú voľnosť pri výbere kandidátov do komunálnych volieb. Budeme však podporovať také koalície, ktoré budú zjednocovať pravicu,“ povedal.
Pri zostavovaní kandidátky do parlamentných volieb chcú kresťanskí demokrati ponúknuť regiónom maximálne zastúpenie, o konkrétnych menách rozhodne Rada KDH v máji alebo v júni. (aha)