a Gábora Demszkého proti nemu a ďalším dvom novinárom denníka.
Primátorovi sa nepáčil článok, podľa ktorého má mať luxusnú vilu na chorvátskom pobreží. Existenciu vily sa nepodarilo dokázať.
Jeden z novinárov, vedúci vnútropolitickej rubriky, pred súd prišiel a primátorovi sa ospravedlnil. Súd obvinenie proti nemu zrušil. Predvolania určené Liszkaymu sa však vracali. Na svojej trvalej adrese už roky nežije.
Liszkay sa bráni, že žiadne predvolanie nedostal. Inokedy mu ich vraj bez problémov doručili do redakcie a on na súd prišiel. Magyar Nemzet navyše podľa neho podobne ako skoro všetky maďarské médiá iba citoval informácie z jedných chorvátskych novín. Po rozhodnutí súdu priniesol aj opravu, ktorú mu nariadili. Demszky však proti novinárom podal aj trestné oznámenie.
Liszkay označil vyhlásenie pátrania za škandálne a smiešne. "Vyhlásenie pátrania ukazuje, čo tu čaká na opozičnú tlač v nasledujúcich štyroch rokoch," komentoval prípad. Jeho advokát sa však vo štvrtok so súdom dohodol, že šéfredaktor predvolanie prevezme a pátranie zastavia.
Spor upozorňuje na dva zásadné problémy maďarských médií. Prvým sú množiace sa postihy novinárov za to, že v článkoch citovali vyjadrenia inej osoby alebo médií. "Slobodu tlače neúmerne obmedzuje, že zodpovedá za obsah publikovaného i v prípade, ak pri dodržaní všetkých pravidiel presne informuje napríklad o tom, čo zaznelo na nejakej politickej akcii," napísal ešte predminulý týždeň renomovaný týždenník HVG v článku venovanom nutnosti novelizácie mediálneho zákona. Niektoré jeho ustanovenia pochádzajú ešte z roku 1986.
Druhý problém je politická rozpoltenosť médií. Aj vďaka tomu Liszkayho prípad nevyvolal u ostatných veľa pozornosti. Nemzet je vyhranene stranícky denník opozičného Fideszu expremiéra Viktora Orbána. Jeho články často vyzerajú, ako keby ich písalo tlačové oddelenie strany a čelí enormnému množstvu žalôb.