Švajčiar Kevin Romy (vľavo) v súboji s Rusom Konstantinom Gorovikovom vo včerajšom stretnutí F skupiny Rusko - Švajčiarsko 6:3.
FOTO - SITA
Hokejisti Bieloruska sú na najlepšej ceste postúpiť do štvrťfinále. Bielorusi zaznamenali po výhre nad Slovenskom a Kazachstanom v Rige už tretie víťazstvo nad Ukrajinou a so štyrmi bodmi sú v F-skupine na postupovom mieste. Bielorusov ešte čaká zápas so Švajčiarskom, v ktorom v prípade prehry Slovenska so Švédskom už o nič nemusí ísť. Bielorusi boli v zápase s Ukrajinou jasne lepším tímom a dominovali vo všetkých činnostiach.
Vychádzali im presilové hry, v početnej výhode trafili do siete štyrikrát. Nádej Montrealu Michail Grabovskij strelil hetrik, Andrej Skabelka zaznamenal gól a 4 asistencie, ďalšia budúca hviezdička kanadského tímu Canadiens Andrej Kosticyn pridal tri prihrávky. "Kľúčom k našim úspechom je úspešné využívanie presiloviek a produktivita Grabovského útoku," povedal hlavný tréner bieloruskej reprezentácie Glen Hanlon, ktorého zverenci už splnili stanovený cieľ. Bielorusi chceli skončiť lepšie ako vlani, keď obsadili v Rakúsku 12. miesto. Grabovskij sa po hetriku vyrovnal v počte strelených gólov Sidneymu Crosbymu. Obaja mladíci dali na šampionáte po päť gólov. Skabelka sa zasa posunul na 2. miesto tabuľky produktivity. "Andreja som ešte takto nikdy nevidel hrať. Bol to jeho najlepší zápas pod mojím vedením," povedal Hanlon.
Dnes na MS
G-skupina o záchranu 15.15
Slovinsko - Taliansko
Dánsko - Kazachstan
Osemfinále 19.15
E-skupina Fínsko - Kanada
F-skupina Švédsko - Rusko