Dulovec je nízky ker pochádzajúci z Číny a Japonska. Považuje sa za veľmi odolný, darí sa mu takmer všade, kde má dostatok svetla. Môžeme ho vysadiť ako solitéru, vhodný je tiež ako pokryvná rastlina a do živých plotov. Najčastejšie ho rozmnožujeme odnožami, stratifikovanými semenami alebo naštepením na vyššiu podnož jarabiny vtáčej. Krásny býva od jari až do zimy.
Cínie, podobne ako iné letničky (napríklad aksamietnice, kapucínky), si môžeme predpestovať alebo vysiať priamo na hriadku. Pri predpestovaní skôr kvitnú. Priama sejba je výhodnejšia na väčších plochách. Cínie vtedy lepšie zakoreňujú. Zakvitnú síce neskôr, ale kvety vydržia do neskorej jesene. Termín sejby sa riadi podľa nároku rastlín na teplotu pri klíčení (najmenej 16 stupňov). Priama sejba je preto úspešná až od polovice mája, s predpestovaním však začíname už začiatkom apríla.
Tymián je trvalka vhodná na slnečné miesto aj do chudobnejšej pôdy s obsahom vápnika. V lete vytvára voňavé vankúše ružovofialových kvetov. Výraznú vôňu si zachová aj po usušení. Je súčasťou provensálskeho korenia. Pestujú sa rôzne odrody s odlišnou vôňou, napríklad s citrónovou, pomarančovou, ale aj s rôzne sfarbenými listami. V drsnejších podmienkach môže tymián vymŕzať. Rozmnožuje sa vegetatívne i generatívne.
Obdobie vhodné na výsadbu ovocných i okrasných drevín sa končí po vypučaní listov alebo kvetov. U nás to býva zväčša v apríli. Platí to pre stromy a kry s voľným koreňom. Nový spôsob pestovania výsadbového materiálu v kontajneroch umožňuje vysádzanie aj v čase vegetácie. Rastliny majú pevný koreňový bal, ktorý sa pri šetrnej výsadbe nenaruší. Táto prednosť chýba drevinám dopestovaným vo voľnej pôde, ktoré boli dodatočne pred výsadbou vložené do kontajnera. (lov)