Liptáci dali rýchly gól a víťazstvo ubránili

Favorizovaní hostia začali svižne a už v 5. min otvoril skóre Jendrišek. Ten istý hráč najviac zamestnával domácu obranu aj v ďalších minútach. Pohyboval sa na hranici ofsajdu a interisti museli byť ostražití. Ružomberčania sa postupom času viac zamerali

na obranu a po získaní lopty predvádzali rýchly prechod do útoku. Nešetrili krokmi, hrali sebavedomo a z ich prejavu bolo cítiť aj skúsenosti. Interisti sa cez dobre brániaceho súpera nevedeli presadiť a nepomohlo ani rýchle striedanie Brezíka za Horvátha po polhodine hry. Jedinú vážnejšiu možnosť na skórovanie mal v prvom polčase Kunzo, ale jeho strelu z priameho kopu zastavila žrď. Na opačnej strane mohol zvýšiť Božok, ktorý prešiel poľahky obranou súpera, ale dobre zasiahol brankár Bernady.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V druhom dejstve mali žlto-čierni ešte výraznejšiu optickú prevahu, ale dostať sa cez súperovu obranu bola pre nich priťažká úloha. Brankár Hajdúch bol preto takmer bez práce. Zaskočiť ho mohol v 66. min Pečalka, ale v dobrej pozícii pred odkrytou bránkou volil namiesto strely prihrávku. Slabými strelami sa zasa prezenovali Dirnbach a Brezík. Domácim nepomohli ani ďalšie dve striedania či prechod stopéra Kunza do útoku. Liptáci v závere Bratislavčanov už nepustili do vážnejšej gólovej príležitosti a zápas doviedli pohodlne do víťazného konca.

SkryťVypnúť reklamu

Moment zápasu

Kto prišiel v sobotu na Pasienky päť minút po začiatku zápasu, nevidel najdôležitejší okamih. Ružomberčan Sapara odcentroval z krídelného priestoru do šestnástky Interu, obranca Šedivý loptu nezasiahol a Jendrišek za ním nedal brankárovi Bernadymu šancu. Ďalších 85 minút potom favorit udržiaval domácich na dištanc a zameral sa na ubránenie jednogólového náskoku.

Inter - Ružomberok 0:1 (0:1)

Hlasy trénerov

Ladislav Jurkemik: "V prvom polčase bol súper lepší. Spôsobil to aj prvý gól, ktorý poznačil psychiku našich hráčov. V druhom polčase sme už boli aktívnejší, ale málo sme sa presadzovali po krídlach. Súper dobre bránil a my sme si nedokázali vytvárať gólové šance."

František Komňacký: "Chceli sme ostať v hre o titul a potrebovali sme vyhrať. V úvode sa nám náš cieľ darilo plniť a rýchlo sme strelili gól. Potom sme stred poľa prepustili domácim. Nebol to pekný futbal, no dôležité sú tri body, ktoré sme vďaka obrannej hre získali."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 750
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 582
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 737
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 608
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 581
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 369
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 107
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 241
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu