Žreb európskeho šampionátu dal Slovákom nádej na postup

BRATISLAVA - Slovenskí vodní pólisti už poznajú súperov, s ktorými sa začiatkom septembra stretnú v A-skupine na majstrovstvách Európy v Belehrade. O dve postupové miesta do štvrťfinále si to rozdajú s Holandskom (1. septembra), Španielskom (2. septembra)

, domácim Srbskom a Čiernou Horou (3. septembra), Rumunskom (4. septembra) a na záver s Ruskom (5. septembra). "Mohlo to dopadnúť aj horšie, ale je to skupina, z ktorej sa dá postúpiť," komentoval žreb na belehradskom námestí šéf vodných pólistov Eduard Prelovský, ktorý bol v Srbsku osobne.

"O štvrté postupové miesto by sme sa mali pobiť s Holandskom, ktoré sme nedávno na kvalifikácii v Kranji zdolali a najmä Rumunskom. To má výborný tím. Dúfam, že si z nich nevyrobíme komplex, keďže nás v boji o aténsku olympiádu v brazílskom Riu de Janeiro zdolali v rozhodujúcom dueli," želá si Prelovský.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Som rád, že nemáme Grékov. Rovnako je lepšie, že sa nám ušli Rusi, a nie Maďari. Rusov sme už dokázali nachytať. Španieli zasa menili tím a navyše môžu mať problém na poste brankára. Ich najlepší hráč na tomto poste nedávno spáchal samovraždu, vyskočil z okna. Proti Srbsku (úradujúci majster sveta - pozn. red.) máme zasa zaručený plný dom. Štadión Tašmajdan s kapacitou osemtisíc divákov, kde budú prebiehať zápasy mužského turnaja, bude určite vypredaný. Srbi kolektívne športy milujú a vodné pólo nie je výnimkou. Pre hráčov to bude určite silný zážitok."

Po majstrovstvách Európy v Budapešti 2001, kde Slováci skončili na výbornom ôsmom mieste, sa európsky šampionát opäť koná v krajine, kde je pólo dosť populárne. Pre tím zväzového kapitána Ladislava Vidumanského je to šanca po mesiacoch útlmu dať o sebe znovu vedieť. Slováci sa na Belehrad začnú chystať 1. júla na sústredení vo Vysokých Tatrách. Po ňom si zahrajú s Čínou i Maďarskom a v auguste ich čaká prvý z troch prípravných turnajov - Dunajský pohár v domácom prostredí.

SkryťVypnúť reklamu

Zloženie skupín ME
(1. - 10. septembra v Belehrade)

A-skupina : Srbsko a Čierna Hora, Rusko, Španielsko, SLOVENSKO, Rumunsko, Holandsko

B-skupina : Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Grécko, Taliansko, Slovinsko

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 674
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 457
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 412
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 448
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 598
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 975
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 194
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu