považuje prístup ministerstva i parlamentu ku starostlivosti o pedagógov, ktorým sa zvýšili platy.
"Zaslúžia si mať 1,2-násobok priemerného zárobku, v ďalšom volebnom období by to mohol byť aj 1,7 až 1,8-násobok," hovorí minister.
Poslankyňa Smeru-SD Darina Gabániová je však presvedčená, že platy učiteľov sú stále veľmi nízke, a tak si túto prácu môžu dovoliť robiť len tí, ktorých "uživí" ich životný partner. Poslanec SDKÚ-DS a vysokoškolský pedagóg Ferdinand Devínsky si myslí, že sa počas posledného tri a pol roka v školstve udiali prevratné zmeny, podarilo sa rozbiť starý systém a vybudovať nový.
V budúcnosti sa podľa Szigetiho na vysokých školách prejavia následky demografickej krízy, ktoré už teraz badať na stredných školách. "Stráca sa záujem o odborné vzdelávanie, máme však predstavy, ako to regulovať."
Podľa Szigetiho triedy nemajú byť zahusťované na 34 žiakov, oveľa kvalitnejšia výučba je pri 23 - 26 žiakoch v triede. (tasr)