NBA: víťazná šnúra Portlandu pokračuje

NEW YORK – V basketbalovej NBA sa v troch zápasoch rozhodovalo až v posledných minútach. Sacramentu sa v stretnutí s Minnesotou v „nervydrásajúcom“ závere podaril husársky kúsok, keď za nepriaznivého stavu 94:97 už svojho súpera nepustil k slovu a

NEW YORK – V basketbalovej NBA sa v troch zápasoch rozhodovalo až v posledných minútach. Sacramentu sa v stretnutí s Minnesotou v „nervydrásajúcom“ závere podaril husársky kúsok, keď za nepriaznivého stavu 94:97 už svojho súpera nepustil k slovu a napokon vyhral 100:97. Jason Williams najprv znížil na rozdiel bodu, aby 20 sekúnd pred koncom zasadil bránený dvoma hráčmi ďalším košom tvrdý úder bojujúcej Minnesote. Všetko zavŕšil 1,5 s pred záverečným klaksónom dvoma šestkami Doug Christie.

V zápase Cleveland – New Jersey (92:90) si domáci vypracovali v tretej štvrtine trinásťbodový náskok, ktorý v záverečnej časti takmer trestuhodne zahodil. V poslednej minúte mali obidve mužstvá ideálne príležitosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v záverečných 2,5 sekundy bol zúfalý pokus Stephona Marburyho z veľkej diaľky prikrátky.

Los Angeles Clippers nenadviazali na prekvapujúco vysoké víťazstvo nad mestským rivalom a úradujúcim šampiónom Lakers. Proti Indiane síce mohutne, ale neúspešne doťahovali šestnásťbodové manko. Indiana zdolala Clippers (85:82) v trinástom z posledných štrnástich vzájomných súbojov.

Portland po víťazstve v Bostone (98:90) nepozná trpkosť prehry už osem duelov za sebou. Boston už s novým koučom Jimom O‘Brienom (doterajší kormidelník Rick Pitino sa v pondelok vzdal) živil nádej počas prvých troch štvrtín duelu, keď si vytvoril mierny trojbodový náskok. Posledné dejstvo však odhalilo skutočnú silu ambiciózneho Portlandu, ktorý snaživým domácim nedal žiadnu šancu.

FAKTY NBA

Boston – Portland 90:98, najviac bodov: Pierce 25, Walker 17 – Pippen 22, Stoudamire 21, 14 561 divákov. Cleveland – New Jersey 92:90, Murray 22, Gatling 15 – Marbury 27, Van Horn 17, 12 332. Miami – Golden State 88:78, Mason 24, Grant 18 – Jamison 27, Blaylock 17, 15 725. Chicago – Dallas 91:104, Brand 23, El Amin 18 – Finley 30, Nowitzki 22, 21 344. L. A. Clippers – Indiana 82:85, McInnis 17, Odom 13 – Rose 18, O‘Neal 15, 11 964. Sacramento – Minnesota 100:97, Stojakovič 24, Webber 21 – Garnett 26, Szczerbiak 21, 17 317. (sita)