Policajt sa podvodom dozvedal bankové tajomstvá

BRATISLAVA - Policajt Jaroslav D. z Úradu boja proti organizovanej trestnej činnosti je opäť vo väzbe. Podľa inšpekcie ministerstva vnútra sfalšoval žiadosti pre banky o sprístupnenie bankového tajomstva.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Svetlana Husárová povedala, že sfalšoval 12 žiadostí týkajúcich sa 82 osôb, medzi ktorými bolo aj niekoľko policajtov, prokurátorov a advokátov. Prišli na to jeho nadriadení, od ktorých chcel, aby mu žiadosti podpísali. Keď to odmietli urobiť, sfalšoval podpis nadriadeného a vec dal podpísať prokurátorovi. Jaroslava D. vzali do väzby.

V minulosti ho už inšpekcia obvinila z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa, keď sa mal agresívne správať k ľuďom, ktorých zatýkal. Z polície ho však neprepustili, lebo podľa prvého policajného viceprezidenta Jaroslava Spišiaka to zákon nedovolil, keďže ho obvinili až tri roky po tom, ako sa mal skutku dopustiť. Teraz bol Jaroslav D. členom špeciálneho vyšetrovacieho tímu, ktorý vyšetroval úverové podvody. Spišiak hovorí, že aj vďaka tomu, že bol pod kontrolou svojich nadriadených, prišli na to, čo sa chystal urobiť a včas tomu zabránili.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podľa niektorých zdrojov z polície chcel policajt získať informácie o osobách, ktoré ho vyšetrujú za prvý trestný čin, ktorý mal spáchať. Prišiel vraj na to, že ich úvery z bánk nezodpovedajú ich reálnym príjmom.

Podľa jednej verzie mohol potom týchto policajtov alebo prokurátorov vydierať, aby zabránil svojmu potrestaniu v prvom prípade. Ak však prišiel na podozrenie ohľadom policajtov alebo prokurátorov, mal to odovzdať inšpekcii a Generálnej prokuratúre. Inšpekcia by teraz aj toto jeho podozrenie mala skúmať.

Jaroslava D. spomínal v decembri 2005 na tlačovej besede aj predseda SNS Ján Slota. Bol podľa neho súčasťou špeciálneho tímu, ktorý ho má zlikvidovať. Žiadny taký tím však podľa polície neexistuje. (mož)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 743
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 557
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 736
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 576
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 562
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 394
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 089
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 222
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu