zajú v prístupnej forme na trh aj niekoľko rokov po predstavení. Je to tak, neschopný vývoj nedokáže držať krok s marketingom.
Tento rok môže byť skutočne zaujímavý. Oblasť IT a spotrebnej elektroniky ma až tak nezaujíma, pretože tento rok môžeme očakávať dopredaj plazmových televízorov, ktoré nie sú vhodné pre digitálnu televíziu a zníženie ceny predražených plazmových televízorov, ktoré pre digitálnu televíziu vhodné sú. Aj tento rok sa budú výrobcovia hašteriť, či sú lepšie disky Blu-ray alebo HD DVD a používateľ v nich bude mať rovnaký hokej, ako v DVD-R a DVD+R. A konečne vyrobia LCD televízor s veľkou uhlopriečkou, ktorý si bude môcť dovoliť kúpiť len Paris Hilton a nadnárodné spoločnosti na svoju recepciu. Nechajme to však zatiaľ, už v marci sa všetko ukáže na CeBITe.
Oveľa zaujímavejší je tento rok pre zákazníkov mobilných operátorov a prevádzkovateľov pevnej siete. Orange aj T-Mobile budú rozširovať siete 3G, ktoré budú môcť používatelia vyskúšať aj inde ako na nákupoch v centre Bratislavy. V lete by mohli dokonca spustiť nadstavbu HSDPA, vďaka ktorej bude možné cez mobil browsovať rýchlosťou až 3 mbit/s.
Pokým Orange a T-Mobile budú budovať siete tretej generácie, Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky konečne napraví krivdu ministra Palacku na slovenskom národe a vyhlási tender na tretieho operátora. Bude to Vodafone alebo Telefónica? Príde na Slovensko tento rok aj virtuálny operátor? Alebo ostaneme aj tentoraz sklamaní z nepodareného tendra? To sú otázky dňa.
Tento rok by tiež mohol Slovak Telecom konečne oddeliť hlasovú službu od internetu a prestať viazať ADSL na hlasové programy. Vlastne, v čase keď čítate tieto riadky už bude zo Slovak Telecom pravdepodobne T-Com. Ak T-Com prinesie na Slovensko to, čo ponúka nemeckým zákazníkom, bude to znamenať viac, ako len zmenu názvu.
Tento rok môže byť zaujímavý. Ovplyvníme to však my?