Pred hokejovým turnajom

Šéf hovorí o egoizme hráčov

Šéf svetového hokeja Švajčiar René Fasel.

FOTO - REUTERS

Šéf hovorí o egoizme hráčov

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel vyjadril sklamanie nad skutočnosťou, že na olympijskom hokejovom turnaji v Turíne bude chýbať niekoľko hviezd zo zámorskej NHL. Podľa Švajčiara by samotné kluby mali mať záujem, aby ich hráči absolvovali olympiádu, pretože ide o najväčšie športové podujatie na svete. Podľa prezidenta IIHF by účasť na olympiáde hráčov určite obohatila o ďalšie skúsenosti. Fasel poukázal na príklad fínskeho gólmana Mikku Kiprusoffa, ktorý do Turína necestuje pre obavy zo zhoršenia zdravotného stavu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Toto je naozaj megapodujatie. Olympijské hry sledujú 3,2 miliardy televíznych divákov v 200 krajinách. Ak chceme propagovať hokej na celom svete, ak chceme zviditeľniť NHL a IIHF, tak toto je najlepšie miesto. Chcel by som povedať hráčom, aby zabudli na egoizmus a nepozerali sa iba na svoj klub a svoje zárobky," vyjadril sa šéf medzinárodného hokeja.

Zástupcovia IIHF a NHL sa zatiaľ dohodli na uvoľňovaní hráčov pre ZOH až do roku 2010 a podľa Fasela majú obe strany záujem spoluprácu predĺžiť. (sita)

Rozhodcovia budú prísnejší

Športový riaditeľ Medzinárodnej hokejovej (IIHF) Dave Fitzpatrick upozornil hokejových fanúšikov, že v hokejovom turnaji na ZOH v Turíne bude viac vylúčených hráčov ako v minulosti. Rozhodcovia budú totiž nasledovať trend prísnejšieho posudzovania faulov, ktorý zaviedli v zámorskej NHL a následne aj v európskych súťažiach.

SkryťVypnúť reklamu

"Predtým sa jemné hákovanie tolerovalo, no teraz je s tým už koniec. Nechceme, aby z hry vymizol fyzický kontakt, ale chceme chrániť technickejších hráčov," povedal Fitzpatrick, ktorý ďalej spomenul, že toto sú posledné hry, na ktorých majú brankári povolené väčšie chrániče. Jedna zo zmien, ktorá sa ujala v NHL, no na ZOH sa ňou rozhodcovia riadiť nebudú, je zóna, v ktorej nesmú brankári rozohrávať puk. "Toto pravidlo zamietli naše členské krajiny," povedal Fitzpatrick. (sita)

Ozolinš v Turíne nastúpi

Vedenie zámorskej hokejovej NHL uvoľní obrancu tímu Anaheim Mighty Ducks Sandisa Ozolinša spod podmienok liečebného protialkoholického programu a skúsený obranca tak bude môcť reprezentovať Lotyšsko na ZOH v Turíne. Sedemnásobný účastník Zápasov hviezd bol od konca decembra v nemenovanej liečebni, kde sa snažil dostať zo závislosti od alkoholu. Liečba bola podľa všetkého úspešná, pretože 33-ročný skúsený obranca už trénuje a pod vedením individuálneho trénera sa pripravuje na návrat. "Takéto správy vždy potešia. Pre náš klub bude skvelé, ak Sandis bude môcť cestovať na olympiádu, tam sa rozohrá a vráti sa do nášho tímu v bývalej forme," povedal generálny manažér Mighty Ducks Brian Burke. Ozolinš odohral v aktuálnej sezóne iba 13 stretnutí, celkovo má v profilige na svojom konte 792 duelov. (sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 667
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 443
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 367
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 437
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 644
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 951
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 227
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu