Ďalší historický zápis Kosteličovej, naša Zuzulová bodovala

OFTERSCHWANG - Ďalší historický zápis a priamo pred zimnou olympiádou zaznamenala Janica Kosteličová.

Chorvátka Janica Kosteličová pri víťaznej slalomovej jazde Svetového pohára v Ofterschwangu. FOTO - SITA/AP


OFTERSCHWANG - Ďalší historický zápis a priamo pred zimnou olympiádou zaznamenala Janica Kosteličová.

Chorvátska zjazdárka vyhrala včera slalomovú generálku na Turín, keď v nemeckom Ofterschwangu odstavila celú konkurenciu, Rakúšanka Kathrin Zettelová zaostala sekundu a 33 stotín, jej krajanka Marlies Schildová 1,45. Stupne víťaziek aj v šiestej súťaži zimy boli opäť veľmi ďaleko pre slovenskú olympioničku Veroniku Zuzulovú, no tá aspoň dokončila svoj tretí slalom sezóny a za 22. miesto získala 9 bodov. Slovenka bola po 1. kole na 20. mieste, ale v druhom išla príliš opatrne a útok na najlepší výkon sezóny po predvianočnom 16. mieste sa tak nekonal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Kosteličová sa stala po Rakúšanke Petre Kronbergerovej druhou ženou v dejinách SP, ktorá v jednej sezóne vyhrala všetky štyri špeciálne disciplíny i alpskú superkombináciu. Pritom na začiatku roka ju zaregistrovali len ako tretiu v histórii celosezónneho seriálu, ktorá vôbec vyhrala všetky druhy pretekov, keď slávila premiéry v oboch kĺzavých disciplínach i obrovskom slalome. V nedeľu bola v 1. kole síce tretia, ale v druhej jazde úplne zabudla, že sobotňajšie popoludnie a večer preležala v posteli so zvýšenou teplotou. Nestačili na ňu ani rakúske spolufavoritky, ani jej veľká rivalka Anja Pärsonová. Švédka vedomá si Kosteličovej vynikajúcej jazdy riziko z prvej pozície prehnala a v dolnej časti vypadla. Chorvátka je tak na čele slalomového hodnotenia a zvýšila svoj náskok v celkovom poradí SP.

SkryťVypnúť reklamu

"Úžasné, som rada, že som sa dokázala na tieto preteky vzchopiť. Teraz si pár dní oddýchnem a potom hor sa do Turína. Po takomto víťazstve sa na olympiádu ešte viac teším," povedala Kosteličová, ktorá slávila svoje 26. víťazstvo v pretekoch SP. (tasr)

Výsledky

Ofterschwangu - slalom: 1. Kosteličová (Chorv.) 1:42,22 (50,04+52,18), 2. Zettelová (Rak.) +1,33 (49,99+53,56), 3. Schildová (Rak.) +1,45 (50,51+53,16), 4. Kirchgasserová (Rak.) +1,66, 5. Gergová (Nem.) +1,89, 6. Poutiainenová (Fín.) +2,07,... 22. Zuzulová +3,87 (51,63+54,46).

Hodnotenie slalomu: 1. Kosteličová (Chorv.) 460, 2. Schildová (Rak.) 420, 3. Zettelová (Rak.) 310,... 29. Zuzulová (SR) 32.

Hodnotenie SP: 1. Kosteličová (Chorv.) 1382, 2. Pärsonová (Švéd.) 1121, 3. Dorfmeisterová (Rak.) 1062,... 84. Zuzulová (SR) 32.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 668
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 446
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 376
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 440
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 630
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 963
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 214
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu