Pondelok, 8. marec, 2021 | Meniny má Alan, AlanaKrížovkyKrížovky

Detroit vyhral desiatykrát v rade

NEW YORK - Desiatu výhru v rade si v piatkovom stretnutí NBA proti Memphisu (95:89) pripísali basketbalisti najlepšieho tímu súťaže Detroitu. Výborný výkon opäť podal Chauncey Billups (34 bodov), ktorý patrí medzi širší okruh kandidátov na najužitočnejši

eho hráča sezóny (MVP). "Mňa jeho výkony neprekvapujú. Ani nikoho v tíme, všetci vieme, čoho je schopný. Vďaka jeho rozhodnutiam vyhrávame zápasy," chválil spoluhráča Tayshaun Prince.

Jeden z najlepších obrancov NBA Ron Artest zažil v piatok premiéru v drese Sacramenta. Búrlivák, zapletený do konfliktu s divákmi v predchádzajúcej sezóne, prišiel ako výmena za Srba Predraga Stojakoviča. V Bostone nastúpil Artest v základnej päťke, odohral 31 minút, počas ktorých zaznamenal 15 bodov, no ani jeho výkon na víťazstvo nestačil. Za Boston (vyhral 84:74) prvý raz nastúpil Wally Szczerbiak, ktorý bol súčasťou veľkej výmeny siedmich hráčov s Minnesotou. Posila domácich dorazila do arény iba tesne pred začiatkom duelu a pôvodne ani nemala hrať, no napokon za 24 minút "z lavičky" nastrieľala 10 bodov vrátane dvoch trojok.

Najlepší štart v novom tíme z hráčov, čo v posledných dňoch menili dres, mal Ricky Davis. Náhrada za Wallyho Szczerbiaka v Minnesote odohrala 35 minút a zaznamenala 26 bodov, čím sa spolu s Kevinom Garnettom (26 bodov, 12 doskokov) najväčšou mierou pričinila o triumf 96:92 v Houstone. V sobotu však už Wolves takí úspešní neboli a podľahli šampiónovi zo San Antonia 88:102. (sita, oš)