Štvorgólová Bulisova odpoveď

NEW YORK - Vo štvrtkovom stretnutí NHL Philadelphia - Montreal (3:5) sa predstavilo trio slovenských hokejistov. Domáci Michal Handzuš, Branko Radivojevič, ako i strelec Montrealu Richard Zedník sa tentoraz bodovo nepresadili. Hviezdou večera bol český ..

NEW YORK - Vo štvrtkovom stretnutí NHL Philadelphia - Montreal (3:5) sa predstavilo trio slovenských hokejistov. Domáci Michal Handzuš, Branko Radivojevič, ako i strelec Montrealu Richard Zedník sa tentoraz bodovo nepresadili. Hviezdou večera bol český útočník Jan Bulis, ktorý zariadil výhru hostí štyrmi gólmi. Pritom tréner Canadiens Bob Gainey ešte ráno po rozkorčuľovaní plánoval rodáka z Pardubíc vynechať zo zostavy.

"Mal som rozhovor s koučom a povedal mi, že nebudem hrať. Popoludní mi odkázal, že predsa len nastúpim. Našťastie sa mi darilo," povedal Bulis, vlaňajší český majster s Pardubicami.

V zápase Pittsburgh - Washington (8:1) sa na debakli hostí podieľal jedným gólom krídelník Tomáš Surový. Náhradník v slovenskej nominácii na olympijský turnaj v Turíne zvýšil v 50. minúte siedmym gólom sezóny na 5:1.

Forma pred ZOH kulminuje u centra floridských panterov Jozefa Stümpela. Duel s Carolinou (3:4 po nájazdoch) odštartoval gólom a asistenciou a v posledných piatich stretnutiach zaznamenal päť bodov. Stümpel po slabšom úvode sezóny, keď ho tréner Jacques Martin dokonca nechal sedieť jeden zápas na tribúne, sa na prelome rokov rozohral k vynikajúcim výkonom a od 1. decembra nazbieral už 18 bodov za 5 gólov a 13 asistencií. Proti Caroline otvoril 33-ročný majster sveta z Göteborgu skóre už v 47. sekunde hry delovkou z krídelného priestoru a ešte v prvej tretine vymyslel akciu, po ktorej obranca Mike Van Ryn zvýšil na 2:0. (tasr)