Nový rok odštartoval Marián Hossa dvoma gólmi

NEW YORK - V troch novoročných zápasoch NHL nastúpili piati slovenskí hokejisti, bodovo sa presadil iba Marián Hossa. Krídelník Atlanty vsietil prvé dva góly na ľade Washingtonu a pomohol svojmu tímu k výhre 5:2. Starší z bratov Hossovcov v 13. minúte ..

Olaf Kölzig likviduje šancu Ronalda Petrovického, ale proti dvom strelám Mariána Hossu bol brankár Washington Capitals bezmocný. Atlanta vyhrala vo Washingtone 5:2. FOTO - REUTERS

NEW YORK - V troch novoročných zápasoch NHL nastúpili piati slovenskí hokejisti, bodovo sa presadil iba Marián Hossa. Krídelník Atlanty vsietil prvé dva góly na ľade Washingtonu a pomohol svojmu tímu k výhre 5:2. Starší z bratov Hossovcov v 13. minúte pri nájazde ešte brankára Capitals Olafa Kölziga neprekonal, no o necelé tri minúty strelou z ľavého kruhu nedal nemeckému veteránovi žiadnu šancu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na začiatku druhej tretiny skóroval Hossa opäť, keď v presilovke tvrdo prestrelil Kölziga. "Presilovky sa nám nedarili tak, ako sme si želali, no proti Washingtonu sme v nich ukázali našu silu," povedal Hossa po stretnutí, v ktorom hráči Atlanty využili tri početné výhody. Teraz chcú Thrashers potvrdiť stúpajúcu formu v domácom súboji proti Ottawe, teda proti klubu, kde slovenský reprezentant strávil pred letným trejdom sedem sezón. "Bude to zaujímavý zápas pre mňa i ostatných hráčov. Chcem však zostať sám sebou a hrať rovnako ako v predošlých stretnutiach," dodal Hossa, ktorý zaznamenal druhý dvojgólový zápas v sezóne. Predtým dvakrát skóroval 6. decembra proti San Jose.

Po päťzápasovej pauze zapríčinenej zranením kolena sa do zostavy Floridy vrátil Juraj Kolník a spolu s krajanom Jozefom Stümpelom sa radovali z vydretého víťazstva v Buffale 2:1. Hostia sa počas vianočných sviatkov dostali do hernej pohody a z posledných 10 zápasov sedem vyhrali. Okrem brankára Luonga za to vďačia aj produktívnej dvojici Olli Jokinen - Gary Roberts. Fínsky kapitán Panthers Jokinen sa bodovo presadil v 10. stretnutí v rade, Roberts v piatom. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky NHL

WASHINGTON - ATLANTA 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 35. Zubrus (Ovečkin, Heward), 56. Ovečkin (Laich) - 16. MARIÁN HOSSA (Hävelid), 24. MARIÁN HOSSA (Kozlov, Kovaľčuk), 32. Mellanby (Modrý, Kovaľčuk), 42. Kovaľčuk (Modrý, Savard), 44. Savard (Mellanby, Boulton). Brankári: Kölzig - Lehtonen, 11 533 divákov. Ivan Majeský (W) odohral 13:29 min, Marián Hossa 17:02, Ronald Petrovický (obaja A) 16:02.

BUFFALO - FLORIDA 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

31. Tallinder (Afinogenov, Lydman) - 1. Nieuwendyk (Horton, Van Ryn), 48. Roberts (Jokinen, Bouwmeester). Miller - Luongo, 18 690. Kolník 10:31, Stümpel (obaja F) 17:02.

NASHVILLE - ANAHEIM 2:4 (2:3, 0:1, 0:0)

3. Johnson (Upshall, Timonen), 13. Perreault (Erat, Markov) - 14. Lupul (Kunitz, Marshall), 17. Lupul (Marchant), 20. S. Niedermayer (Selänne, Sýkora), 38. Hedström (Selänne). Vokoun - Bryzgalov, 17 113.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  2. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  3. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  1. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  2. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  3. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Kaufland pozýva na letnú oslavu plnú farieb: príde Tina aj Kali
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  1. Hotely Falkensteiner: Letný raj na chorvátskom pobreží 6 806
  2. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože 6 801
  3. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 5 609
  4. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko 4 424
  5. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 3 105
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 3 092
  7. McDonald’s otvoril svoju prvú reštauráciu v Spišskej Novej Vsi 2 146
  8. Nový symbol Bratislavy je hotový. Pozreli sme sa, ako vyzerá 1 941
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu